Гостре інфекційне захворювання – поліомієліт

       24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Він відзначається з 2012 року з ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Ротарі (Rotary International), під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

       Поліомієліт – високозаразна вірусна інфекційна хвороба. Вірус вражає нервову систему та може призвести до паралічу або й смерті протягом кількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація – єдиний спосіб захисту від хвороби.

       Щеплення від поліомієліту проводиться кілька разів і захищає дитину на все життя. Згідно Національного календаря, перші два щеплення від поліомієліту у віці 2, 4 місяців проводяться інактивованою поліомієлітною вакциною у вигляді ін’єкцій. Наступні щеплення проводяться  у 6, 18 місяців, 6, 14 років – для цього застосовується жива вакцина у вигляді крапель.

       Попри те, що цю небезпечну хворобу майже переможено, час від часу виникають вогнища захворювання. За інформацією ВООЗ, останнім часом фіксувалися випадки поліомієліту в Конго, Сирії та Пакистані, на Філіппінах. Доки у світі залишатиметься хоча б одна інфікована дитина, ризику зараження поліомієлітом піддаватимуться діти в усіх країнах.

       Україна є однією з небагатьох країн світу з високим ризиком спалаху поліомієліту у зв’язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Відмова від щеплень призводить до зниження колективного імунітету, виникає ризик інфікування та розповсюдження хвороби.

       Україна та область забезпечені вакцинами для профілактики поліомієліту. Вакцини сертифіковані, безпечні та високоефективні. Будь-яка невакцинована дитина перебуває в зоні ризику захворювання на поліомієліт.

       Найкращий захист – це викорінення вірусу поліо у всьому світі, чому сприяє дотримання Національного календаря профілактичних щеплень. Перевірте, чи ваша дитина має щеплення від поліомієліту згідно її віку.

       Пам’ятайте, тільки вакцинація захистить і врятує вашу дитину від небезпечної інфекції!

 

Прес-служба УОЗ ОДА