Найголовніше у медицині – фахівці, – Ігор Шевченко відвідав Черкаську медичну академію

Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко відвідав обласний комунальний заклад Черкаську медичну академію та ознайомився із діяльністю установи. Із моменту заснування академії виповнилося 89 років.

Зараз академія готує фахівців із галузі знань 22 «Охорона здоров’я»:

– магістрів за спеціальностями 222 Медицина (лікарі) та 223 Медсестринство;

– бакалаврів за двома спеціальностями - 223 Медсестринство, зокрема, парамедиків, 226 Фармація, промислова фармація;

– молодших спеціалістів за чотирма спеціальностями - 223 Медсестринство, 221 Стоматологія, 226 Фармація, промислова фармація і 224 Технології медичної діагностики та лікування - та 6 спеціалізаціями (фельдшери, медичні сестри, акушерки, фармацевти, зубні техніки, фельдшери-лаборанти та спецфельдшери для Збройних Сил України й інших силових структур).

Академія стала одним з перших закладів вищої медичної освіти в Україні, що розпочала підготовку з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти, але є першими на місці екстремальних подій та катастроф: поліцейських та рятувальників.

У 2017 році на базі закладу відкрили Центр симуляційного навчання, щоб студенти набували практичних навичок і професійних умінь максимально наближено до реальних умов. Подібних структур в Україні лише дві.

– Команди студентів-спецфельдшерів та парамедиків здобули призові місця на Всеукраїнських змаганнях й олімпіадах з екстреної медичної допомоги та домедичної допомоги в екстремальних умовах. Викладачі академії є авторами та розробниками фахових підручників, навчальних посібників, галузевих стандартів освіти та стандартів вищої освіти, протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом і виконання основних медичних процедур та маніпуляцій, навчальних плані і програм медичних сестер, парамедиків і санітарних фельдшерів, за якими навчаються студенти всієї України, – зазначила керівниця Черкаської медичної академії, кандидат медичних наук Інна Губенко.

За словами в.о. начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариси Кошової, зараз в обласних закладах охорони здоров’я працює  понад 24 тисячі осіб медичних працівників. Серед них – чотири тисячі саме лікарів. Дефіцит кадрів налічує півтори тисячі осіб.

– На жаль, нині непроста ситуація в галузі охорони здоров’я, бо 33% працівників – особи пенсійного віку. Складніше становище у сільській місцевості, оскільки пенсійний вік лікарів первинної ланки становить 45%. Зараз на Черкащині створюють максимальні умови для молодих фахівців, аби вони після завершення навчання працевлаштувалися в обласних медичних закладах, – сказала Лариса Кошова.

– На сьогодні є гострий кадровий дефіцит у медичній галузі всієї країни. Особливо не вистачає спеціалістів первинної ланки охорони здоров’я. Тому наш пріоритет – підтримка цього закладу. На баланс академії передали приміщення гуртожитку, що дає змогу розширити навчальні площі закладу. Однак корпус потребує реконструкції. Із жовтня 2019 року рішенням сесії Черкаської облради до структури академії передали Черкаську обласну медичну бібліотеку. У цьому питанні також потрібна підтримка інвестора. Тож, є над чим працювати і розвивати функціювання закладу, – наголосив голова ЧОДА Ігор Шевченко.

                                                                                                                                     За інформацією  прес-служби ЧОДА