Основні принципи здорового харчування

       Раціональне харчування – це своєчасне, доцільно організоване постачання організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримки життя, росту, розвитку та підвищення працездатності.

       Експерти Гарвардської школи громадського здоров’я створили Тарілку здорового харчування – вказівки для здорового та збалансованого харчування.

                    Основні принципи здорового харчування:

  1. Основну частину прийому їжі повинні складати овочі та фрукти – ½ тарілки. Вживайте різноманітні овочі та фрукти, бажано свіжі, вирощені в місцевих умовах екологічно чистих зон (картопля не вважається овочем у Тарілці здорового харчування, оскільки негативно впливає на рівень цукру в крові).
  2. Цільнозернові продукти – ¼ тарілки. Вживайте цільні та неочищені зернові: ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них.
  3. Білки – ¼ тарілки. Джерела білка: риба, курка, квасоля, горіхи. Обмежте вживання червоного м’яса, уникайте споживання переробленого (бекон, сосиски тощо).
  4. Використовуйте здорові олії. Надавайте перевагу корисним рослинним оліям: оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова. Уникайте вживання трансжирів.
  5. Пийте воду, чай, каву. Уникайте солодких напоїв, споживайте 1-2 порції молока й молочних продуктів на день, обмежте споживання соку до 1 маленької склянки на день.
  6. Будьте активні. Займайтесь фізичною культурою, спортом.

       Пам’ятайте: правильне харчування – це здорове життя й довголіття.

 

Прес-служба УОЗ ОДА