У Черкасах лікарі обговорили функціювання сімейної медицини

 Науково-практична конференція «Організаційні питання та найбільш поширені клінічні проблеми в практиці сімейного лікаря» відбулася в конференц-залі готелю «Україна» 18 жовтня. У заході взяли участь медики загальної практики та сімейні лікарі.

  Із вітальним словом виступила головна спеціалістка відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям Таміла Криклива: «Вітаю учасників заходу, який ініційований за участі кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та ГО «Української асоціації сімейної медицини». Дякую представникам районів та міст обласного значення, які присутні на науково-практичній конференції.  Зараз ви маєте змогу прослухати лекції з питань діагностики, лікування та профілактики складних захворювань». За її словами, нині на Черкащині ефективно функціюють 34 заклади, які надають первинну медичну допомогу, 32 центри та дві сільські амбулаторії ОТГ.

  Розпочала захід завідувачка кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, професорка Лариса Матюха. Фахівчиня акцентувала увагу на пропозиціях УАСМ щодо реформи: «Незабаром керівництво коректуватиме нормативні документи МОЗу, оскільки у більшості пунктах наявна інформація, яка потребує ґрунтовного роз’яснення для лікарів. Регіональна асоціація  планує налагодити комунікаційні зв’язки, щоб медики з різних міст мали змогу обмінюватися досвідом». У ході конференції Лариса Матюха висловила основні положення  на тему «Біль у хребті: вирок чи надія».

  Із доповіддю про базову антиангігальну терапію в розрізі європейських рекомендацій 2019 року виступила кандидатка медичних наук Ліліана Клименко. Асистентка кафедри сімейної медицини також роз’яснила значення індапаміду в схемі лікування пацієнтів з АГ. Під час форуму також презентували промови інші співробітники кафедри: доцент, к. мед. н. Тетяна Титова – «Підходи до лікування хворих із загостренням хронічног бронхіту», д. мед. н. Сергій Зайков – «Алергічні захворювання як система: патологія у практиці сімейного лікаря» та к. мед. н. Ольга Процюк – «ICPC-2 – важливий інструмент в роботі сімейного лікаря». Наприкінці конференції всі учасники отримали відповідні сертифікати.