Засідання Української кардіологічної школи імені академіка М.Д. Стражеска

       07 листопада 2019 року в Черкаському обласному діагностично-консультативному центрі КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» відбулось перше засідання Української кардіологічної школи імені академіка М.Д. Стражеска.

       У ході заходу фахівці з різних регіонів мали можливість ознайомитись з питаннями спеціалізованого та високотехнологічного лікування серцево-судинних захворювань, специфікою спадкоємності та моніторингу пацієнтів.

       Професор Олена Мітченко презентувала експертно-консультативні центри Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України та зазначила, що зараз, на базі  ННЦ,  ефективно функціонують: Українські організаційно-методичні кардіологічний, ревматологічний центри та осередок побічної дії лікарських засобів. Окрім того, присутніх було поінформовано щодо первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань.

       «У 2013 році ми оприлюднили масовий аналіз двадцяти факторів ризику. Найбільш поширені з них – характеристики, що засвідчують про надлишкову масу тіла й ожиріння. Згідно з популяційним дослідженням, близько 70 % населення мають проблеми із зайвою вагою та два компоненти ліпідограми: загальний холестерин та холестерин ліпопротеїнів низької щільності. Інші фактори ризику, приміром, артеріальна гіпертензія чи  інсулінорезистентність, трапляються рідше», – наголосила Олена Мітченко.

       Зокрема, професор Михайло Лутай ознайомив учасників засідання з принципами сучасної терапії пацієнтів зі стабільною хворобою коронарних артерій. За словами медика, ішемічна хвороба серця – одна з основних причин високої смертності та втрати працездатності населення в Україні, що становить серйозну медико-економічну проблему. «Успішне вирішення цього питання залежить від розуміння механізмів розвитку захворювання, можливості прогнозування ускладнень та результатів, що визначає лікарську тактику, вибір і ефективність проведеної терапії», – зазначив Михайло Лутай.

       Під час засідання було заслухано доповідь професора Леоніда Воронкова про сучасні підходи до фармакотерапії пацієнтів з ХСН. На питаннях комбінованої антигіпертензивної терапії наголосив професор Юрій Сіренко.

       Також, фахівці обговорили особливості кардіореабілітації, специфіку гострого артеріального та венозного тромбоемболізму, поняття тромбоемболії легеневої артерії та тромбозу глибоких вен.

 

Прес-служба УОЗ ОДА