Комунальний заклад „Обласна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Черкаської обласної ради.
Комунальний заклад „Обласна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Черкаської обласної ради.
вул. Менделеєва, 3, м.Черкаси, 18009
тел: 37-35-91, факс 37-62-92
E-mail: oblkan@zdrav.ck.ua
http://obllik.ck.ua/
Головний лікар - Дудник Олександр Миколайович
Заступники головного лікаря:
з хірургії – Удуденко Володимир Григорович
з медичної частини – Пєтухова Марина Анатоліївна
з акушерсько-гінекологічної допомоги – Починок Владислав Анатолійович
з екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Капінус Сергій Степанович
з медсестринства – Хрєнова Лариса Зіновіївна
з економічних питань – Баранова Світлана Олександрівна
з адміністративно-господарської частини – Колчев Борис Володимирович
Історія виникнення та розвитку
На виконання рішення облвиконкому наказом облздороввідділу від 26.04.1954 року № 176, 20 серпня 1954 року відкрито Черкаську обласну лікарню, головним лікарем призначено Івахно Григорія Ілліча. На її базі функціонували сім стаціонарних відділень. Спочатку загальна потужність лікарні становила 200 ліжок, а з 01.10.1954 року - 250 ліжок.
1957 - 1970 роки
Головним лікарем призначений Степан Якович Євченко - Заслужений лікар України. В обласній лікарні вже функціонує 400 ліжок, а з 1960 року - 500 ліжок.
1971-1983 роки
З 1971 року лікарню очолював Віктор Федорович Морозов, а з 1972 - Заслужений лікар України Петро Іванович Холодій. Збудовано та здано в експлуатацію п'яти- та семиповерховий палатні корпуси, харчоблок, патологоанатомічний корпус.
1984-2002 роки
На посаду головного лікаря призначається Фесун Анатолій Іванович - Заслужений лікар України. Вводяться в дію операційно-анестезіологічний та дев'ятиповерховий палатні корпуси. В лікарні функціонує двадцять три стаціонарних відділень загальною потужністю 1250 ліжок та сімнадцять допоміжних лікувально-діагностичних служб. Відкриваються відділення: проктологічне, пульмонологічне, отоларингологічне, хронічного гемодіалізу, дистанційної літотрипсії, судинної хірургії, екстрагенітальної патології вагітних, відділення для лікування осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, торакальної хірургії, гіпербаричної оксигенації, комп'ютерної томографії, інтервенційної радіології, ультразвукової діагностики, імунологічна лабораторія.
2003-2009 роки
Головний лікар - Черняк Валерій Петрович - Заслужений лікар України.
Відкриті відділення: нейрохірургічне та кардіохірургічне. Придбання сучасного агіографічного комплекса та апарата штучного кровообігу дозволило вперше в області провести аортокоронарокардіографію, ділятацію та стентування коронарних артерій, операції аортокоронарного шунтування та імплантації штучних клапанів серця. Відкрито лабораторію полімеразної ланцюгової реакції.
У 2007 році ГУОЗ та МК ОДА проведена реорганізація обласних та міських закладів. У складі лікарні функціонує відділення лікувальної фізкультури та спортивної медицини, обласний центр неонатології та інтенсивної терапії дітей, до якого включені відділення: недоношених та хворих новонароджених, інтенсивної терапії новонароджених дітей, дитячої анестезіології та інтенсивної терапії.
На базі функціонуючих відділень утворено 25 обласних центрів, започаткована робота таких високоспеціалізованих структур, як "Діабетична ступня", "Діабетична ретинопатія".
З метою забезпечення надання невідкладної медичної допомоги дітям та матерям, організовані акушерсько-гінекологічна, неонатологічна та дитяча реанімаційна бригади, робота яких позитивно вплинула на показники материнської та малюкової смертності. У 2008 році лікарня отримала сертифікат ВООЗ ЮНІСЕФ "Лікарня, доброзичлива до дитини".
В 2009 році відкрито проктологічне та нейросудинне відділення для хворих з порушеннями мозкового кровообігу з блоком інтенсивної терапії на 6 ліжок, розширилися види спеціалізованої медичної допомоги дітям: виділено дитячі ліжка у гінекологічному, офтальмологічному та отоларингологічному відділеннях.
2010 рік - по сьогодні
Головний лікар Дудник О.М. - Заслужений лікар України.
2010 рік - в структурі відділення екстрагенітальної патології виділено інфекційний блок для лікування вагітних, хворих на грип та інші інфекційні хвороби.
Створена матеріально-технічна база та відкрито філіали відділення гемодіалізу на базі Уманської та Звенигородської ЦРЛ з метою наближення спеціалізованої допомоги жителям віддалених регіонів.
Відкрито кабінет цитологічної діагностики, що позитивно вплинуло на виявлення патології щитоподібної залози та роботу обласного консультативного бюро ендокринної хірургії, кардіологічне відділення з блоком інтенсивної терапії на 6 ліжок, обласний центр екстрапірамідних захворювань, кабінет "Діабетичної полінейропатії".
З введенням в дію у 2011 році обласної дитячої лікарні всі відділення та спеціалізовані ліжка педіатричного профілю переводяться в спеціалізований заклад Черкаську обласну дитячу лікарню. Ліжковий фонд зменшується на 133 і становить 845 ліжок.
Заклад сьогодні
Комунальний заклад „Обласна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Черкаської обласної ради є потужним багатопрофільним, лікувальним закладом, на який покладається виконання функції третинного рівня надання медичної допомоги населенню області.
Саме на її базі сконцентровані практично всі види спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно - поліклінічної, виїзної екстреної та планової.
Станом на 01.01.2012 року в складі лікарні функціонує 25 спеціалізованих стаціонарних відділень загальною потужністю - 845 ліжок, окрім того: 15 - у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії.
Єдиними в області є наступні структурні підрозділи: судинної хірургії, проктологічне, екстрагенітальної патології вагітних, алергологічне, хронічного гемодіалізу, інтервенційної рентгенангіографії, дистанційної літотрипсії, стоматологічної хірургії, офтальмологічне, цереброваскулярної патології, сурдологічне, гіпербаричної оксигенації, лікувальної фізкультури та спортивної медицини, імунологічна лабораторія.
В поліклінічному відділенні надається консультативна допомога, з урахуванням прийому обласних позаштатних фахівців, за 28 спеціальностями.
На базі обласної лікарні функціонує 22 спеціалізовані лікувально-діагностичні служби, оснащені сучасною апаратурою та обладнанням. Фахівцями цих підрозділів повністю забезпечується потреба населення області в таких складних інструментальних видах досліджень, як: ангіографія, нейрофізіологічні дослідження мозку, деякі види ультразвукового, ендоскопічного та інших видів досліджень, які проводяться лише на базі обласної лікарні.
Щорічно в лікарні отримують стаціонарну допомогу понад 30 тисяч хворих, поліклініку відвідують майже 150 тисяч пацієнтів, у відділеннях хірургічного профілю проводиться понад 13 тисяч оперативних втручань, впроваджується від 70 до 80 нових методик діагностики та лікування.
Широко використовуються такі сучасні медичні технології, як: перитонеальний діаліз, гемодіаліз, гемосорбція, ультрафільтрація, гіпербарична оксигенація, лапароскопічна діагностика та лапароскопічна хірургія, артроскопія, ендопротезування кульшових та колінних суглобів, мікрохірургія ока, підбір та постановка штучних оптичних лінз при катаракті, мікрохірургічні втручання при захворюваннях хребта, повний діапазон щелепно-лицевих операцій, ендооперативні втручання при аденомі передміхурової залози, дистанційне та контактне дроблення конкрементів нирок та сечоводів, видалення конкрементів жовчних шляхів за допомогою ендоскопії, коронарокардіографія, пластика магістральних судин, стентування коронарних та магістральних судин, реконструктивно-відновлювальні операції на ЛОР органах та інше.
Цілий ряд рентгенхірургічних методик та операцій стали не тільки альтернативою традиційних оперативних втручань, а й перетворилися в самостійний метод лікування судинної та соматичної патології, поєднуючи в собі високу ефективність та мінімальну травмованість.
Утворено 22 високоспеціалізованих обласних центри: алергологічний, нефрологічний, сурдологічний, гострих панкреатитів, радіаційного захисту населення, ревматологічний, екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, надання медичної допомоги хворим на розсіяний склероз, акушерства та гінекології, цереброваскулярної патології, гастроентерологічний, ендокринологічний, урологічний, судинної хірургії, антирабічної допомоги, ендокринної хірургії, інтервенційної радіології, екстрапірамідних захворювань,чотири центри ортопедо-травматологічного профілю: ендопротезування, кістково-гнійної хірургії, складної моно- та політравми, хірургії кисті та ступні.
Спеціалізована медична допомога надається не лише в стінах лікарні, а й при термінових викликах лікарів-консультантів у лікувальні заклади міст та районів області, де їм нерідко доводиться ставати до операційного столу. Щорічно працівниками центру ЕМД та МК здійснюється понад 3 500 виїздів до хворих, госпіталізованих до районних та міських лікарень.
З метою наближення спеціалізованої медичної допомоги до сільських мешканців, регулярно проводяться планові виїзди бригад спеціалістів в центральні районні лікарні та безпосередньо на села. При виїздах спеціалізовані бригади фахівців в сільські регіони використовують можливості пересувного лабораторно-діагностичного кабінету, який оснащений сучасною апаратурою та інструментарієм для проведення лабораторних, ендоскопічних, ультразвукових та функціональних методів дослідження.
Надання спеціалізованої медичної допомоги забезпечується потужним кадровим потенціалом. У лікарні станом на 01.07.2012 року працюють1556 фізичних осіб, в т.ч. лікарів - 243, медичних сестер - 635, молодших медичних сестер - 352. 80% лікарів атестовані на вищу та першу атестаційні категорії; 14 присвоєно звання Заслужений лікар України; 7 - кандидати медичних наук.
67,1 % середніх медичних працівників мають першу та вищу атестаційні категорії, 5 - присвоєно звання Заслужений працівник охорони здоров'я України.
Науково-практичні узагальнення накопиченого досвіду заслуховуються на обласних і лікарняних науково-практичних конференціях, скеровуються для публікації до наукових видань.
Черкаська обласна лікарня є базою Київської медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л.Шупика для підготовки лікарів сімейної медицини, а також підготовки лікарів-інтернів, проходження виробничої практики студентами Національного медичного університету імені акад. О.О.Богомольця та учнями Черкаського базового медичного коледжу.
На базі лікарні проводяться Всеукраїнські науково-практичні конференції, курси інформації та стажування лікарів, курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.
Рішенням акредитаційної комісії МОЗ України лікарні в 2010 році підтверджено вищу акредитаційну категорію.
Ветерани закладу
Черняк Валерій Петрович народився 19.02.1952 в с. Кузьминці Гайсинського району Вінницької області.
В 1979 закінчив з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова.
В обласній лікарні працював:
- з 04.08.1980 лікарем-ортопедом-травматологом;
- з 01.01.1993 по 03.08.2001 – завідувач ортопедо-травматологічного відділення;
- з 03.08.2001 – заступник головного лікаря з хірургії;
- з 21.03.2003 по 17.11.2010 – головний лікар.
Має вищу категорію з ортопедії і травматології та з організації і управління охороною здоров’я.
2002 – «Заслужений лікар України».
2008 – Кандидат медичних наук.
Наславський Гаврило Дмитрович – лікар-методист інформаційно-аналітичного відділу медичної статистики. Народився 08.11.1938р.в с. Атаки Хотинського району Чернівецької області.
В 1961р. закінчив Чернівецький медичний інститут, лікувальний факультет.
В лікарні працює з 23.06.1966р. спочатку лікарем-урологом, а з 09.04.1975р. по 04.04.2003 – заступником головного лікаря з хірургії.
В 1995р. присвоєно Почесне звання «Заслужений лікар України».
1989р. – Грамота Президії Верховної Ради УРСР
1998р. – Грамота МОЗ України.
Має вищу кваліфікаційну категорію з організації і управління охороною здоров’я.
Аптовцов Володмир Олександрович - лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії гіпербаричної оксигенації.
Народився 03.04.1929 року в м. Почет Брянської області.
У 1959 році закінчив з відзнакою ІІ Московський медичний інститут ім. М.І.Пирогова, лікувальний факультет.
В обласній лікарні працює з 09.08.1962 року лікарем-анестезіологом.
З 1966 по 1993 рік - завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
З 1993 року - лікар-анестезіолог відділення ГБО.
1983 рік - присвоєно звання Заслужений лікар України.
2004 рік - нагороджений грамотою МОЗ України.
1971 рік - орденом „Знак пошани”.
Має вищу кваліфікаційну категорію.
Алексієнко Світлана Василівна – лікар-лаборант клініко-діагностичної лабораторії: народилася 14.03.1940р. в с. Терешки Шполянського району Черкаської області. В 1963р. закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова, лікувальний факультет.
В лікарні працює з 01.02.1972р., спочатку лікарем-лаборантом, а з 1986р.– завідувачем клініко-діагностичної лабораторії, обласний позаштатний спеціаліст. З 2009р. – лікар-лаборант має вищу кваліфікаційну категорію.
2004р. – нагороджена грамотою МОЗ України.
Педько Валентина Антонівна – лікар з лікувальної фізкультури відділення лікувальної фізкультури та спортивної медицини: народилася 27.09.1937р. в м. Кам’янка Черкаської області. В 1959 році закінчила Черкаський педагогічний інститут фізкультурний факультет.
В лікарні працює з 22.09.1962р. по теперішній час. Неодноразово нагороджувалась грамотами ГУОЗ та МК та обласної лікарні.
Удоденко Галина Михайлівна – сестра медична-анестезист відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Народилася 09.08.1946р. в м. Чигирин Черкаської області.
В 1964р. закінчила Черкаське медичне училище.
В обласні лікарні працює з 1964р. по теперішній час сестрою медичною- анестезистом.
З 1990 по 2003р. працювала старшої сестрою медичною-анестезистом.
В 1995р. присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України».
Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «сестринська справа (операційна)».
Каштелянова Надія Леонтіївна – старша сестра медична поліклініки, народилася 04.01.1944р. в с. Лозівок Черкаського району, Черкаської області. В 1960р. закінчила Городищенське медичне училище.
В лікарні працює з 16.05.1961р. спочатку сестрою медичною педіатричного відділення, а з 1989р. по теперішній час – старшою сестрою медичною поліклініки, має вищу кваліфікаційну категорію.
В 1970р. нагороджена медаллю « За трудову доблесть. В ознаменування 100-річчя з дня народження В.І. Леніна».
Неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами ГУОЗ та МК і обласної лікарні.
Підлужна Валентина Миколаївна - сестра медична приймального відділення. Народилася 24.07.1936р. в м. Черкаси.
В 1957р. закінчила Черкаське медичне училище.
В обласній лікарні працює з 23.05.1958р. по теперішній час сестрою медичною приймального відділення, має вищу кваліфікаційну категорію.
Неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами ГУОЗ та МК і обласної лікарні.
Кириченко Ганна Олександрівна – сестра-господиня стоматологічного відділення. Народилася 16.06.1941р. в с. Дахнівка Черкаського району Черкаської області.
В обласні лікарні працює з 25.03.1959р., спочатку санітаркою, а з 25.02.1974р. по теперішній час сестрою-господинею стоматологічного відділення.
В 1985р. нагороджена медаллю «Ветеран праці» та неодноразово нагороджувалася грамотами обласної лікарні.