Акція «Європейський тиждень тестування на ВІЛ»

       З 25 по 29 листопада 2019 року пройшов «Європейський тиждень тестування на ВІЛ». В усіх установах Черкаської області проводились численні інформаційно-просвітницькі заходи.

       Зокрема, в м. Черкаси 26 та 28 листопада 2019 року було проведено акцію «Європейський тиждень тестування на ВІЛ» в медичному кабінеті Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Черкаське вище професійне училище легкої промисловості» та в першому корпусі Черкаського державного технологічного університету. Цей захід щорічно проводиться під егідою UNAIDS. Його мета – привернути увагу громадськості до питань протидії ВІЛ/СНІДу та популяризувати серед населення процедуру тестування на ВІЛ.

       Організатори заходу: Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації; Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Черкаське вище професійне училище легкої промисловості»; Черкаський державний технологічний університет; КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради».

       У ході акції «Європейський тиждень тестування на ВІЛ» було проведено інформаційну роботу щодо переваг ранньої діагностики ВІЛ-інфекції та раннього початку лікування з метою акцентування уваги на проблемі виявлення ВІЛ-інфекції та привернення уваги до тестування на ВІЛ; розповсюджено інформаційні буклети, плакати з питань попередження ВІЛ/СНІДу.

       Перед тестуванням фахівці провели інформування учнівської, студентської молоді щодо ВІЛ-інфекції та шляхів її передачі; було закцентовано увагу на необхідності тестування на ВІЛ.

       Відвідувачі заходу мали можливість оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливість його зниження; дізнатися інформацію про заклади, де можна отримати іншу допомогу.

       Всі бажаючі пройшли безкоштовне, конфіденційне тестування на ВІЛ, заповнивши інформовану згоду на проходження тесту на ВІЛ. Завдяки використанню швидких тестів, аналіз на ВІЛ готовий вже за 15 хвилин: підготовка та забір крові з пальця (до 5 хв.); очікування результату (10 хв.).

       Загалом, протягом акції «Європейський тиждень тестування на ВІЛ», тестування пройшли 86 осіб.

       Тестування на ВІЛ є доступним для всіх жителів. Бажаючі можуть пройти безкоштовне тестування в будь-якому лікувально-профілактичному закладі області.

 

Прес-служба УОЗ ОДА