Безкоштовне забезпечення демобілізованих учасників АТО медико-психологічною реабілітацією в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

З 1 квітня 2017 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України звільнені(демобілізовані) в запас учасники АТО, які повернулися до щоденної роботи на підприємствах, в установах та організаціях, забезпечуються путівками на медико-психологічну реабілітацію в санаторно-курортних закладах при наявності медичних/психологічних показань та відсутності протипоказань для реабілітації.

Застраховані особи Черкаської області - учасники АТО мають можливість безкоштовно пройти медико-психологічне реабілітаційне лікування в умовах ДП „Клінічний санаторій „Карпати“ ПрАТ „Укрпрофоздоровниця“ (далі – санаторій „Карпати“), який розташований в с. Карпати Мукачівського району Закарпатської області. Таким чином, протягом 2017 року в області оздоровлено 6 осіб.

До курсу санаторної медико-психологічної реабілітації включено курси немедикаментозної курортної терапії, а саме: бальнео- та фізіопроцедури, лікувальна гімнастика в спортивному залі та басейні, психотерапія, фітотерапія, аромотерапія, кліматолікування, масаж та інше.

Відповідно до законодавства, реабілітаційними путівками за рахунок коштів Фонду забезпечуються особи, які є застрахованими та сплачують єдиний соціальний внесок. Термін реабілітаційного комплексу в умовах санаторію – 24 дні.

На лікування до відділення медико-психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО санаторію „Карпати“ застрахована особа направляється на підставі висновку відбіркової комісії, яка функціонує на базі відділення „межових станів“ та Центру медичної і практичної психології комунального закладу „Черкаська обласна психіатрична лікарня“ Черкаської обласної ради (далі – обласна психіатрична лікарня).

Путівка для медико-психологічної реабілітації учасників АТО надається на підставі наступних документів:

  1. посвідчення учасника АТО;
  2. висновку відбіркової комісії щодо направлення особи до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (видається в обласній психіатричній лікарні);
  3. довідки страхувальника (довідка встановленого зразка заповнюється
    за основним місцем роботи та реєструється у відділенні Управління Фонду соціального страхування України у Черкаській області за місцем обліку страхувальника);
  4. виписки з медичної карти амбулаторного/стаціонарного хворого;
  5. відкритого листка непрацездатності.

Медичними показаннями для медико-психологічної реабілітації в санаторно-курортних закладах є:

- посттравматичний стресовий розлад;

- розлад адаптації;

- соматоформні розлади;

- розлади сну неорганічної природи;

- післякомоційний синдром.

Стосовно отримання додаткової інформації рекомендуємо звернутись:

- до відбіркової комісії обласної психіатричної лікарні за адресою: вул. Павлова, 46, м. Сміла, телефони:

(0 233) 4 32 19; 4 61 21; 4 65 66; 050 23 19 929 - Демченко Валерій Георгійович;

- управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
в Черкаській області за адресою: вул. Байди Вишневецького, 18, м. Черкаси,
телефон: (0 472) 54 19 25 - Мехеда Тетяна Анатоліївна.