Черкасці продовжують отримувати «Доступні ліки»

     Майже 478 тисяч рецептів на відшкодування вартості лікарських препаратів за програмою «Доступні ліки» вже виписали цьогоріч містянам. За отриманням цієї медичної допомоги звернулися більше 194 тисяч пацієнтів.

     Середня вартість одного відшкодованого рецепту за урядовою програмою становить 67,8 грн. На відшкодування вартості медикаментів призначено майже 32 млн грн для області. Кошти доведені розпорядникям нижчого рівня.

     Нині за програмою особи з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 – безкоштовно. Зараз триває процес переоформлення договірних відносин між новопризначеними розпорядниками бюджетних коштів та аптечними закладами для відшкодування вартості медикаментів для хворих.

     Нагадаємо, щоб отримати препарати за цією програмою, насамперед потрібно звернутися до лікаря та отримати правильно призначений рецепт; потім з’явитися до аптеки за обраними ліками.

     Додамо, на програму «Доступні ліки» у 2019 році передбачено 1 млрд грн. Як інформують МОЗ, переведення адміністрування програми до Національної служби здоров’я України не вплине на забезпечення пацієнтів ліками на цей час.