Черкащина отримала вантажівку ліків та апарат ШВЛ від Гуманітарного Хабу «Житомир»

Черкащина отримала вантажівку ліків та апарат ШВЛ від Гуманітарного Хабу «Житомир»

В умовах війни заклади системи охорони здоров’я часто функціонують на межі власних сил. Їх підтримують волонтери, передаючи необхідне обладнання та медикаменти.

Днями Катеринопільська багатопрофільна лікарня отримала медичні препарати, апарат для штучної вентиляції легенів та монітор для відстеження стану пацієнта від команди волонтерів Гуманітарного Хабу «Житомир» за сприяння азербайджанської компанії «Азенко» .

Головна лікарка Людмила Борецька розповідає про важливість такої гуманітарної допомоги для порятунку життів: «Ми обслуговуємо пацієнтів з трьох громад. Серед них є і внутрішньо переміщені особи, які тепер проживають на Черкащині. Окрім того, до нас звертаються на долікування і військові. Тому, як ви розумієте, постійно багато роботи. В лікарні функціонує відділ для тяжкохворих пацієнтів. І нам вкрай необхідне було таке медичне обладнання для надання допомоги саме їм.

Апарат штучної вентиляції легенів вже підключений, наші спеціалісти пройшли інструктаж щодо користування і вже працюють. Монітори для контролю стану пацієнтів значно спрощують роботу для лікарів. Процеси діагностики та спостереження за станом важкохворих пацієнтів стали значно простіші з появою нового медичного обладнання.

В цілому ми можемо говорити про підвищення якості наданої медичної допомоги нашим пацієнтам, ну і полегшення роботи нашим медикам, адже тепер їм є на чому працювати. Фінансування лікарні наразі дефіцитне. Закупити своїми силами деякі препарати, які ми отримуємо від волонтерів, є великою проблемою. Тому допомога дійсно суттєва».

Співзасновник Гуманітарного Хабу «Житомир» Донатас  Піскун зауважує про необхідність системної підтримки лікарень під час війни: «Ми постійно працюємо зі світовими організаціями для залучення допомоги Україні. Днями за сприяння компанії «Азенко» передали новітнє обладнання та медикаменти від наших японських та американських партнерів до Катеринопільської лікарні. Наразі, через проблеми з логістикою та брак коштів багато лікарень не можуть самостійно закуповувати обладнання та ліки, тож закликаємо волонтерів допомагати «медичному фронту».  Це наблизить нашу перемогу».