Черкаську область планують поповнити 37 машинами швидкої допомоги

Як повідомляє директор КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР» Владислав Свириденко, за результатами тендеру, проведеного МОЗ України, Черкаська область планує отримати 37 автомобілів швидкої медичної допомоги, із них: 4 «швидких» класу А (лінійна терапія), 28 машини класу В (інтенсивна терапія) і 5 автомобілі класу С (реанімобіль).

– Третина автомобілів повинні вже надійти в грудні цього року, а решта протягом першого кварталу 2014 року, – відзначив Владислав Свириденко.

За словами Владислава Івановича, наразі на балансі в Центрі екстреної допомоги та медицини катастроф області знаходиться 103 бригади швидкої допомоги. Вони забезпечені всім необхідним у межах своїх повноважень.

– Так, станом на 07.11.2013 бригадами швидкої медичної допомоги було здійснено 307824 виїздів, – наголосив директор Центру. – Ними дотримано нормативів доїзду до пацієнта по місту до 10 хвилин у 96, 2% випадків, а в сільській місцевості до 20 хвилин – 86,3% випадків.

Окрім цього, Владислав Свириденко додав, що на сьогодні в Центрі екстреної медичної допомоги працює 1295 медичних працівників, із них 108 лікарів та 599 молодших медичних спеціалістів. За добу вони в середньому обслуговують близько 800 викликів.

– Перевагами нової Єдиної системи екстреної медичної допомоги області полягають у доступності, своєчасності, стандартизації та уніфікації допомоги, принципі екстратериторіальності, збільшенні кількості бригад, – відзначив Владислав Іванович. – Саме в цьому напрямку і працюють фахівці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Довідково:

Департамент охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації наголошує, що в області працює «гаряча лінія» служби екстреної медичної допомоги: (0472) 37-81-56.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА