Черкаський центр реабілітації учасників АТО отримав гуманітарну допомогу

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

23 березня Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, народний депутат України Ірина Геращенко разом із головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченко відвідали КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни» Черкаської обласної ради.

Мета поїздки – вручення госпіталю, у складі якого діє Центр реабілітації учасників АТО, гуманітарної допомоги від данської благодійної організації. Зокрема, заклад поповнився новими спеціальними функціональними медичними ліжками, матраци для цих ліжок, інвалідними візками та іншим медичним обладнанням необхідними для реабілітації хворих, в тому числі учасників АТО.

– Це вже не перша допомога від Данії для України. Вже кілька медичних фур були направлені в зону АТО, – розповіла Ірина Геращенко. – Сьогодні мені приємно передати першу таку допомогу Черкащинам, і щиро надіюсь, що отримане медичне обладнання зможе покращити умови реабілітації черкаських бійців.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, у свою чергу, подякував за надану гуманітарну допомогу та відзначив, що вже на найближчій сесії обласної ради буде прийнято на розгляд обласна програма адаптації та підтримки демобілізованих бійців. Крім того, планується ще додатково в госпіталі для реабілітації учасників АТО виділення палат на 50 ліжок.

Загалом у ході поїздки, народний депутат України оглянула залу лікувальної фізкультури та Центр реабілітації учасників АТО, де мала змогу поспілкуватись як з працівниками так і пацієнтами закладу.

Довідково:

Центр реабілітації учасників АТО на 50 ліжок функціонує у складі терапевтичного відділення госпіталю з осені минулого року.

В Центрі проводяться реабілітаційні та лікувальні заходи учасникам АТО за наступними видами вражень:

 психологічна перенапруженість;

 захворювання центральної нервової та периферичної нервової систем;

 захворювання опорно-рухового апарату;

 захворювання внутрішніх органів.

Одним із основних завдань Центру є надання психологічної допомоги та зняття стресового стану. Для цього організовано бригаду спеціалістів у складі психолога, психотерапевта і психіатра, а також залучено до співпраці наукових співробітників Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України.

Для здійснення лікувально-реабілітаційної роботи учасникам АТО створені комфортні умови перебування, проводиться комплекс лабораторно-діагностичних заходів, задіяні методи медикаментозної терапії, фізіотерапії, ЛФК, дієтичне харчування.

Станом на 20.03.2015 медичну реабілітацію в Центрі вже отримали 218 учасників антитерористичної операції, з яких 35 – продовжують лікування.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА