Грудне вигодовування – запорука здоров’я вашого малюка

       Триває щорічний Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування (01-07 серпня 2019 року) за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Близько 170 країн світу беруть участь у його проведенні.

       Мета проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування – привернення уваги громадськості до заходів із захисту, заохочення та підтримки грудного вигодовування як методу досягнення повноцінного розвитку дитини та запоруки здоров’я особистості в зрілому віці; заохочення зацікавленості молоді до грудного вигодовування.

       В рамках Всесвітнього тижні підтримки грудного вигодовування, 02 та 05 серпня 2019 року на базі КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» № 1 і № 2 було проведено лекцію на тему: «Підтримуємо грудне вигодовування разом!» і брифінг на тему: «Сучасне ведення лактації та грудного вигодовування» для майбутніх мам за участю провідних фахівців КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» та представників громадських організацій.

       Під час лекції було закцентовано увагу на ролі медичних закладів, громадських організацій у підтримці грудного вигодовування; озвучено поради щодо організації грудного вигодовування, особливості догляду за дитиною матері та батька; пояснено принцип і суть партнерських пологів, чим корисно та чому саме потрібне грудне вигодовування.

       Учасників заходів було ознайомлено з практикою сімейних пологів, 12 принципами успішного грудного вигодовування; зосереджено увагу на порадах щодо правильного грудного вигодовування.

       Лекція охопила питання лактації, нейро-гуморальної регуляції та інгібітора лактації, гормональних перебудов, що викликає народження дитини; було детально проаналізовано розвиток молочних залоз, формування молочних протоків і будову молочної залози дорослої жінки.

       Учасники заходів мали можливість ознайомитись зі складом грудного молока, зі схематичними позами матері під час годування та ознаками правильного годування дитини, правилами успішного грудного вигодовування та перевагами грудного вигодовування для матері/дитини/татусів; було представлено тему: «Стовбурові клітини в грудному молоці: на порозі нових можливостей!»

 

Прес-служба УОЗ ОДА