Ходьба – чудове фізичне навантаження

       Більшість людей вважають, що для хорошої фізичної форми потрібно докладати багато зусиль, насправді ж підтримувати м’язовий тонус допомагає ходьба. Вона зміцнює м’язи, серцево-судинну систему, сприяє зняттю напруги, сповнює організм енергією.

               Користь від піших прогулянок:

  1. При ходьбі в роботі беруть участь майже всі м’язи тіла, особливо зміцнюються м’язи ніг, тазу, живота, рук, спини, кістки та зв’язки. Поліпшується постава й хода, в результаті чого створюються оптимальні умови для правильної роботи внутрішніх органів.
  2. Ходьба позитивно впливає на хребет і суглоби. Збільшується кровообіг до відділів, що є профілактикою артрозу.
  3. Навіть нетривала щоденна прогулянка покращує серцебиття, в результаті чого серце починає швидше доправляти кров до інших внутрішніх органів. Саме тому піші прогулянки є дієвим методом профілактики гіпертонії.
  4. Під час прогулянки відбувається нормалізація роботи дихальної системи, збільшення об’єму легень. Ви дихаєте частіше й глибше, легені розширюються, що дозволяє забезпечувати киснем всі клітини організму.
  5. Під час ходьби покращуються всі обмінні процеси, клітини отримують значно більше кисню, стабілізується рівень цукру в крові.
  6. Піші прогулянки перед сном знижують накопичене за день психоемоційне напруження та стомлення кори головного мозку, сприяють швидкому засинанню та глибокому сну.
  7. Фізичні навантаження стимулюють вироблення гормону радості, в результаті чого поліпшується настрій.

       Для того, щоб привчити себе до ходьби, щоразу обирайте нові маршрути. Пам’ятайте, що для здоров’я щодня необхідно проходити близько 10 тисяч кроків. Одяг для прогулянки повинен бути зручним і легким, взуття – комфортним, з фіксацією стопи.

       Ходьба не має протипоказань, не чинить великих навантажень на тіло та не вимагає надмірних зусиль, при цьому вона найкращим чином позначається на стані організму.

 

Прес-служба УОЗ ОДА