Інфікування гепатитом В у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання.

Інфікування гепатитом В у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки. Також у дорослому віці інфікована мати з високою вірогідністю передає захворювання дитині внутрішньоутробно. Вірусний гепатит В – невиліковне захворювання і вимагає пожиттєвого прийому медикаментів.

В Україні вакцинація дітей від гепатиту В передбачена з 2002 року. Тому люди до 2002 року народження здебільшого не мають захисту від хвороби, однак імунізуватися від гепатиту В можна і в дорослому віці.

Повний цикл вакцинації від гепатиту В для дітей складає три щеплення до першого року життя. Вакцинація від гепатиту В для дітей в Україні безкоштовна.

Наразі в Україні доступні вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та вірусного гепатиту В.  Також розроблена експериментальна вакцина проти гепатиту Е, яка наразі перебуває на стадії клінічних випробувань.

За станом здоров’я пацієнти з хронічним ураженням печінки (інфекційного та неінфекційного генезу) мають високий ризик тяжкого перебігу інфекцій. Таким пацієнтам рекомендовані щеплення проти гепатиту А та проти гепатиту В.

Наголошуємо!

Вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною. Будь-які переривання планової імунізації навіть на короткий період призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій.

В умовах пандемії COVID-19, відсоток охоплення плановими щепленнями, відповідно до Календаря, знизився. Черкаський обласний центр громадського здоров’я закликає батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком.

Пресслужба УОЗ ОДА

За матеріалами ЦГЗ МОЗ України