Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
Катеринопільська центральна районна лікарня

     На початку 20 ст. у містечку Катеринопіль було 1122 двори та мешкало 5 тис. 777 осіб, яких обслуговував один лікар, один фельдшер, 2 аптеки.  

     Лікарську амбулаторію було відкрито в 1934 році, до війни функціонувала лікарня на 25 ліжок, архів не зберігся. Датою народження районної лікарні  зі стаціонаром на 25 ліжок є 12 березня 1944 року, день її відкриття. 16 березня 1944 р. була відкрита амбулаторія.

     15 листопада 1947 р. наказом райздороввідділу  усі медичні заклади районного центру були об’єднані в один медичний заклад, який було названо районною лікарнею. В стаціонарі лікарні були відкриті наступні відділення: хірургічне – на 10 ліжок,  терапевтичне – на 12 ліжок, пологове – на 8 ліжок, інфекційне – на 10 ліжок, дитяче та гінекологічне – на 5 ліжок. Районна лікарня розташовувалась на трьох відокремлених територіях, побудованих земством.

     У 1988 р. лікарня перейшла в нове приміщення. На сьогодні функціонують наступні відділення: терапевтичне – 31 ліжко, неврологічне – 13, дитяче відділення – на 17 ліжок, пологове – 10, гінекологічне – 12, інфекційне – 14, хірургічне – 21, денний стаціонар – на 15, реанімація – на 5 ліжок. Всього – 118 ліжок. Поліклінічне відділення на 200  відвідувань в зміну. В стаціонарі відкрито палати для учасників АТО, ліквідаторів аварій на ЧАЕС, палати для учасників ВВв в терапевтичному, хірургічному та інфекційному відділеннях.

     На території ЦРЛ працює Катеринопільська підстанція ШМД Звенигородської станції швидкої медичної допомоги – філії КУ «ОЦМД та медицини катастроф» МК ЧОР.

     До складу Катеринопільської ЦРЛ входять 4 АЗПСМ, 2 Лікарські амбулаторії, 23 ФАПи.

     В райлікарні функціонують:

 • терапевтичний, отоларингологічний кабінети;
 • хірургічний, офтальмологічний кабінети;
 • фізіотерапевтичний, стоматологічний, зубопротезний кабінети;
 • кардіологічний, травматологічний кабінети;
 • дерматовенерологічний кабінет, Кабінет «Довіра» та «Формування здорового способу життя»;
 • маніпуляційний,  ендокринологічний, ендоскопічний кабінети;
 • кабінет УЗО, приватний кабінет УЗО, УЗО для кардіологічних хворих;
 • клініко-діагностична лабораторія;
 • дитяча консультація;
 • приймальне відділення;
 • інформаційно-аналітичний відділ;
 • відділення променевої діагностики;
 • 3 аптечні кіоски на території ЦРЛ.

     Завдяки  завзятості спеціалістів впроваджуються нові методи діагностики  та лікування захворювань. ЦРЛ обслуговує 24550 населення, з яких 12 тис. – потерпілі від аварій на ЧАЕС.

     З 01.01.2016 р. в районі функціонує дві громади, населення яких обслуговується медперсоналом Катернинопільської ЦРЛ.
 

                                                                          Реформування

     Медицина Катеринопільського району приєдналася до процесу реформування разом зі створенням в районі громад. На сьогодні діють дві громади: Мокрокалигірська та Єрківська, реєструється Катеринопільска громада. На території діючих громад функціонують медичні заклади. У Єрківській громаді – Єрківська ЛА, ФП с. Рачиха та с. Залізнячка. У Мокрокалигірській громаді діють АЗПСМ с. Мокра Калигірка, с. Ярошівка, ФП с. Суха Калигірка, с. Надвисся, с. Любисток, с. Єлизаветка, пункт невідкладної медичної допомоги на базі медичного закладу с. Мокра Калигірка, враховуючи віддаленість населеного пункту від ЦРЛ, що є прикладом наближення первинної медичної допомоги до жителів сільської місцевості.

     Адміністрація ЦРЛ активно співпрацює з керівниками цих громад з питань забезпечення якісної своєчасної медичної допомоги населенню, котре проживає на території цих громад, участі громад у фінансуванні вторинної ланки, надання кваліфікованої медичної допомоги  жителям Катеринопільского району. Основним, дуже важливим питанням для вирішення є чітке визначення функцій Катеринопільської ЦРЛ в майбутньому, при завершені створення громад в районі.

     Протягом останніх років значна увага приділялась оптимізації ліжкового фонду, враховуючи завантаженість у кожному відділені, тому, станом на 01.04.2016 року, в Катеринопільській ЦРЛ функціонують 118 ліжок.

     Жителі сільської місцевості отримують наближену кваліфіковану медичну допомогу на базі діючої ЦРЛ. 

Керівник Закладу

Борецька Людмила Андріївна – головний лікар