Керівники Черкаських міських закладів охорони здоров"я ознайомилась з системою громадського здоров'я Черкаської області

Черкаський обласний центр громадського здоров'я організував круглий стіл з адміністрацією Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради, директорами центрів ПМД м Черкаси та Черкаського міського пологового будинку щодо обговорення розширення співпраці з питань розбудови громадського здоров'я.

Учасники заходу обговорили можливі аспекти співпраці що запровадження системи громадського здоров'я в рамках громади м. Черкаси, ознайомились зі станом імунізації населення міста, обговорили шляхи розширення тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. За словами директора Черкаського обласного центру громадського здоров'я Ірини Білоус, проблемним залишаються питання фінансування додаткових заходів, адже у зв'язку з реформою охорони здоров'я та переходу на фінансування НСЗУ первинна ланка поки що не в змозі активно впроваджувати заходи з розбудови здоров'я громади. Також наразі проблемними залишаються питання обліку та звітності за допомогою медичних інформаційних систем. 

Такий захід став одним з перших офіційних кроків для налагодження співпраці первинної ланки та системи громадського здоров'я в області, подібні круглі столи планується провести з іншими центрами ПМД області.