КІР МОЖНА ЗУПИНИТИ

 Кір належить до типової вірусної інфекції дихальних шляхів із краплинним механізмом передачі збудника. З давніх часів кір відомий, як хвороба,                 що відрізняється спільною сприйнятливістю, швидким поширенням і високою летальністю. У зв'язку з цим, ця інфекція залишається важливою проблемою охорони здоров'я.  Хоча, кір відноситься до дитячих інфекційних хвороб, останнім часом спостерігається тенденція переміщення захворюваності на більш старші вікові групи, в яких вона має тяжкий перебіг  з ускладненнями.

В Україні продовжують зростати показники захворюваності на кір.  Ріст захворюваності на кір відбувається в переважній більшості за рахунок дитячого населення. Епідемічний процес з кору супроводжується спалахами в дитячих організованих колективах, закладах охорони здоров’я, оздоровчих закладах         та сімейних вогнищах. Ефективним захистом від корової інфекції є своєчасна вакцинація.

Сьогодні в Україні зареєстровані дві вакцини, що у своєму складі містять три компоненти – проти кору, паротиту, краснухи та, відповідно              до показань,  можуть застосовуватися для профілактики корової інфекції:

- ПРІОРИКС™/PRIORIX™ КОМБІНОВАНА ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ КОРУ, ЕПІДЕМІЧНОГО ПАРОТИТУ ТА КРАСНУХИ (далі - ПРІОРИКС™);

 - М-М-РВАКСПРО® ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ КОРУ, ЕПІДЕМІЧНОГО ПАРОТИТУ ТА КРАСНУХИ ЖИВА (далі - М-М-РВАКСПРО®).

 На підставі тривалого досвіду застосування вакцини ПРІОРИКС™ в Україні,  а саме  з 2000 року по теперішній час, щеплення отримали понад          4 млн. осіб. Профіль безпеки даної вакцини підтверджено даними постійного спостереження за частотою побічних реакцій (далі - ПР). У переважної більшості випадків клінічні прояви ПР супроводжувалися порушеннями у місці введення    та загальними порушеннями. За критеріями оцінки частоти розвитку зазначені ПР були віднесені до рідкісних, нечастих та легких за ступенем важкості. Оскільки характер або тяжкість проявів ПР узгоджувалися з наявною інформацією               в інструкції для медичного застосування вакцини ПРІОРИКС™, всі ПР віднесені до передбачених, а їх прояви обумовлені властивостями даного типу вакцини.    Як правило клінічні прояви ПР були короткочасними та минали без будь-яких наслідків, їх наявність підтверджує формування імунітету внаслідок стимуляції імунної системи щепленої особи антигенами, що входять до складу вакцини.

Досвід застосування вакцини М-М-РВАКСПРО® в Україні обмежений     у зв’язку з тим, що дана вакцина була зареєстрована в нашій країні у минулому році. Але відповідно до даних фармаконагляду у 2017 році щеплення цією вакциною отримали 1338 осіб, ПР не реєструвалися.   Враховуючи представлені дані стосовно безпеки зареєстрованих в Україні вакцин та дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (2012 рік) щодо збереження більше 1,5 млн. життів щорічно завдяки імунізації наявним є факт, що  користь  від  вакцинації   значно перевищує  ризик  від  можливих  ПР після імунізації. Це підтверджено багаторічним світовим досвідом вакцинопрофілактики.

Щеплення – єдина можливість захиститись від небезпечної інфекції.

Не зволікайте! Щеплюйтесь! Захистіть себе і своїх дітей від кору. Завідувач відділу імунопрофілактики.

 

КЗ „Черкаський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики“  І. Шуляренко