Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
Комунальне некомерційне підприємство „Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.М. і О.С. Коломійченків“ Шполянської районної ради

     Медичну допомогу жителям району надають центральна районна лікарня (далі ЦРЛ) на 230 ліжок і районна поліклініка на 575 відвідувань у зміну.

     В системі охорони здоров’я району успішно працюють 789 працівників, в т.ч. – 118 лікарів та 338 середніх медпрацівників. 7 лікарів удостоєні почесного звання «Заслужений лікар України». Значна увага надається підвищенню професійного рівня медиків – близько 96% лікарів та 85% середніх медпрацівників атестовані. Серед лікарів 24 присвоєно вищу категорію, 57 – першу, 18 – другу, лікар-спеціаліст – 11 особам. 93 середніх медпрацівники вищої кваліфікаційної категорії, 84 – першої, 39 – другої, решта – молоді спеціалісти.

     Шполянська центральна районна лікарня розташована за межами міста у мальовничому куточку Дар’ївського лісопаркового заповідника. Це спеціалізований заклад, забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням, тут працюють висококваліфіковані лікарі на чолі з головним лікарем, ортопедом-травматологом вищої кваліфікаційної категорії Уманцем Василем Петровичем.
 

Історія виникнення та розвитку медицини Шполянщини

      Напередодні Першої світової війни у Шполі була 1 земська лікарня, в якій працювали лікар Геннадій Самойлович Шмуклер, 2 фельдшери: Д. І. Дудченко та Ф. М. Пироженко і 3 санітари. Г. Е. Шмуклер був головним лікарем земської, а потім – радянської лікарні (з 1910 по 1928 рік).

     У 1941 році було 3 лікарні на 105 ліжок, поліклініка, тубкабінет, рентгенкабінет, 3 амбулаторії, 10 ФАПів, 7 колгоспних пологових будинків.

     З 1936 по 1954 рік головним лікарем району був акушер-гінеколог Борис Іполитович Бекаревич.

     Після визволення Шполянщини від фашистів знову почало відновлюватися медичне обслуговування населення: у 1944 році функціонувала лікарня на 65 ліжок, районна санепідемстанція, дитяча поліклініка, 11 ФАПів, 11 колгоспних пологових будинків і дільнична лікарня в с. Лебедин.

     В 1947 році працювала райлікарня на 75 ліжок (хірургічне відділення – 20, терапевтичне – 15, дитяче – 10, гінекологічне – 10, пологове – 10, кісттуберкульозу – 10). В 1947 році працювало 28 лікарів і 132 середніх медичних працівника, в місті діяло 5 терапевтичних і 2 педіатричні дільниці, у селах – 5 сільських лікарських дільниць.

     У 1951 році в Шполянському районі була 1 районна, 3 сільські лікарні, 2 амбулаторії, 1 лікарський пункт, 19 ФАПів, 16 колгоспних пологових будинків. У райлікарні були добре оснащені хірургічне, терапевтичне, гінекологічне та інфекційне відділення, жіноча та дитяча консультація, тубкабінет, 2 рентгенкабінети, фізіотерапевтичне відділення, клініко-діагностична та зубопротезна лабораторії.

     У цей час на ниві охорони здоров’я плідно працював хірург-фронтовик Лихолай Павло Пилипович, з 1954-1957 рр. він працював головним лікарем ЦРЛ, в 1966 році йому було присвоєне звання «Заслужений лікар України». В 1952 році організована станція швидкої медичної допомоги. 3 того часу практикується виїзна медична допомога в села району.

     В 1960 році потужність лікарні збільшилась до 100 ліжок, тубдиспансеру – до 50 ліжок. Відкрито дитячу лікарню на 35 ліжок, функціонували 7 дільничних лікарень, з них – 1 на 50 ліжок, 3 по 25 ліжок та 3 по 10 ліжок кожна, 2 здоровпункти на підприємствах, 33 ФАПи, 5 фельдшерських пунктів і 26 колгоспних пологових будинків.

     З 1960 по 1969 р. головним лікарем працював Віктор Тимофійович Нековаль, при якому було розпочато будівництво нового лікарняного корпусу ЦРЛ. На той час в районі функціонувало 508 ліжок, на варті здоров’я стояли 95 лікарів та 485 середніх медичних працівників.

     Новий корпус ЦРЛ, розрахований на 300 ліжок, введено в дію у травні 1976 року. Психоневрологічне відділення та акушерсько-гінекологічне відділення залишалися в старих корпусах. Урологія та очне відділення були міжрайонними. Таким чином, на той час в районі було розгорнуто 420 ліжок, працювало 109 лікарів і 453 середні медичні працівники.

     За 1966-80-і роки було введено 2 лікарські амбулаторії та 4 ФАПи.

     Постановою Кабінету Міністрів України в 1975 році Шполянській ЦРЛ було присвоєно ім’я славетних земляків М.С. і О.С. Коломійченків.

     У роки 10-ї п’ятирічки населення району обслуговували: ЦРЛ на 535 ліжок, районна та стоматологічна поліклініки, відділення швидкої допомоги, 3 дільничні лікарні на 110 ліжок, 5 лікарських амбулаторій, 29 ФАПів, 16 колгоспних пологових будинків, 11 аптек. Кількість лікарів на той час – 143, середніх медпрацівників – 490. Було запроваджено нові методики лікування й діагностики, Шполянська ЦРЛ була школою з підготовки керівних кадрів і науковців для інших закладів.

     За підсумками роботи ЦРЛ неодноразово займала першість серед районів, була школою передового досвіду. У 1982 році її було нагороджено Перехідним Червоним Прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦКВЛКСМ. Неодноразово ЦРЛ заносилась на обласну Дошку пошани і в «Книгу трудової слави».

     Економічна криза 90-х років негативно позначилась на медичному обслуговуванні. Протягом 1996-1998 років скорочено 180 ліжок і 214 посад медпрацівників, в 2001 році – Водянську дільничну лікарню переведено в амбулаторію, а Топильнянську лікарську амбулаторію – у ФАП.

     З 1994 року по квітень 2005 року ЦРЛ очолював заслужений лікар України Волик М.С., який до того 21 рік пропрацював в Лебединській дільничній лікарні головним лікарем.

     З  травня 2005 року до сьогодні головним лікарем району працює лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації і управління охороною  здоров’я та ортопедії травматології Уманець Василь Петрович.

     В системі охорони здоров’я району успішно трудяться 774 працівники, в т.ч. 108 лікарів, 2 провізори та 344 середні медпрацівники. 7 лікарів удостоєні почесного звання «Заслужений лікар України». Значна увага надається підвищенню професійного рівня медиків – близько 96% лікарів та 85% середніх медпрацівників атестовані. Серед лікарів 24 особам присвоєно вищу категорію, 57 – першу, 18 – другу, лікар-спеціаліст – 11 особам. 93 середніх медпрацівники вищої кваліфікаційної категорії, 84 – першої, 39 – другої, решта – молоді спеціалісти.
     За результатами роботи останніх років ЦРЛ входить в першу п’ятірку кращих районних лікарень області, їй присвоєна вища акредитаційна категорія.
     У  2011 році Шполянська ЦРЛ зайняла  І рейтингове місце по області.
Слід відмітити, що завдяки  умілому керівництву та тісній співпраці Уманця В.П. з районною радою, райдержадміністрацією, керівниками підприємств, організацій та підприємців району вдалось вирішити багато важливих питань, попри обмежене бюджетне фінансування.
     Постійно проводяться капітальні та поточні ремонти приміщень стаціонару,амбулаторно-поліклінічних закладів та допоміжних служб; значно поліпшилось медикаментозне забезпечення та харчування хворих, поліпшуються умови перебування хворих і медперсоналу, введені в дію міні-котельні та впроваджені інші енергозберігаючі технології. Значно поліпшилось матеріально-технічне забезпечення закладів сучасною апаратурою та обладнанням. Кожного року на ці потреби залучається близько 2млн.грн. позабюджетних коштів.
     Активізовано роботу з надання хірургічної допомоги в стаціонарі та амбулаторних умовах. Щорічно проводиться близько 2000 оперативних втручань,оперативна активність по району становить понад 40%, післяопераційна летальність становить 0,4 %.

     В районі проводиться активна робота по боротьбі з туберкульозом, венеричними  та  інфекційними захворюваннями. Значна увага приділяється  санітарно-освітній роботі, пропаганді здорового способу життя, профілактиці захворювань. 
     На сьогодні в ЦРЛ функціонують 12 спеціалізованих стаціонарних відділень: терапевтичне, кардіологічне, хірургічне, дитяче, пологове, гінекологічне, урологічне, травматологічне,  неврологічне, отоларингологічне,  інфекційне, та очне.
     До послуг хворих відділення швидкої медичної допомоги, трансфузіології, анестезіології  та інтенсивної терапії, стоматологічне, фізіотерапії, функціональної діагностики, оперблок, рентгендіагностичний кабінет, клінічна, біохімічна та бактеріологічна лабораторії, кабінети ультразвукової діагностики, фіброгастроендоскопії, патгістологічного дослідження, лабораторія «Онкотест», лікувально-фізкультурний кабінет, аптека та інші.

     Широко використовується  виїзна медична допомога сільському населенню. Протягом року з метою надання організаційно-методичної, лікувально-консультативної та діагностичної допомоги в села району здійснюється близько 600 виїздів, під час яких оглядаються більше 30 тисяч населення. Проводяться також виїзди обласних пересувних флюороавтобусів, мамографа, стоматустановки для надання допомоги жителям району.
     Щорічно впроваджуються в роботу близько 50 нових методик та лікування.
     В очному відділенні проводяться операції з лікування рецидивуючого відшарування сітківки після антиглаукоматозних операцій з використанням віскоеластину, мікрохірургічні операції екстракції катаракти з імплантацією інтраокулярних лінз.
     Придбання внутрішньовагінального датчика до апарату УЗД дало змогу своєчасно та якісно обстежувати вагітних і гінекологічних хворих.
     В хірургічному відділенні проводяться органозберігаючі операції на шлунку, селективна ваготомія при виразковій хворобі 12-ти палої кишки, інтубація кишковика при перитонітах та кишковій непрохідності, операції на жовчних протоках та на судинах нижніх кінцівок, операція Роса при вроджених пахових килах у дітей.

     В травматологічному відділенні проводиться остеосинтез з використанням фіксатора АО, лікування переломів з використанням апаратів зовнішньої фіксації.
     В пологовому відділенні впроваджуються нові перинатальні технології: сімейні пологові зали, партнерські пологи, ведення пологів за новими методиками: на м’ячах, у вільному положенні, з використанням шведських стінок і т.д.

Керівник Закладу

Уманець Василь Петрович – головний лікар

     Народився 12 травня 1952 р. в с. Товмач Шполянського району.

     Після закінчення Івано-Франківського медичного інституту в 1977 році працював завідуючим травматологічним відділенням Шполянської ЦРЛ. За багаторічну сумлінну працю неодноразово нагороджувався почесними грамотами.

     З квітня 2005 року Василь Петрович Уманець працює головним лікарем Шполянського району. Здобув заслужений авторитет і глибоку повагу громадськості району за високий професіоналізм, глибоке знання своєї справи, небайдужість до її проблем, постійне бажання піклуватися про здоров’я людей. Двері його кабінету ніколи не зачиняються – пацієнти та медичні працівники йдуть до нього з бідою та радістю. Василь Петрович завжди знаходить час прийти на допомогу, не дивлячись на постійну зайнятість.

     Завдяки його неспокійному серцю та таланту керівника, покращено лікувально-діагностичний процес і матеріально-технічну базу лікарні. Не випадково, що саме він очолює сьогодні одну з кращих в Черкаській області районних лікарень, є гарним прикладом для наслідування молодим спеціалістам. Депутат районної ради.