Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
Комунальне некомерційне підприємство „Тальнівська центральна районна лікарня“ Тальнівської районної ради черкаської області

Історія виникнення та розвитку

     Зі статистичних звітів Київської губернії з питань розвитку народної медицини можна дещо узагальнити матеріали та відтворити становлення охорони здоров’я населення Тальнівщини.

     Ще в 30-х роках XIX ст. у Тальному була заснована лікарня для «черні». У 1842 році послугами Тальнівської лікарні користувалося 418 чоловіків і 157 жінок. З встановленням радянської влади лікувальним закладам було дано статус державних установ.

     16 вересня 1920 року в Тальному відкрито лікарню на 45 ліжок зі штатом: хірург, терапевт, 4 медичні сестри та 12 осіб обслуговуючого персоналу. У 1925 році на Тальнівщині вже були лікарня, поліклініка, амбулаторія, аптека, а через 5 років на північно-західній околиці містечка Тальне відкрито районну лікарню в щойно збудованому двоповерховому будинку.

     На сьогоднішній день Тальнівська центральна районна лікарня – це сучасний лікувально-профілактичний заклад, якому присвоєно першу акредитаційну категорію, основною метою якого є:

  • надання населенню району, згідно вимог відповідних нормативно-правових актів, медичних послуг, спрямованих на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я.

 

Загальна характеристика установи

     В Тальнівській ЦРЛ працює 78 лікарів, з них 18 лікарів з вищою категорією, 25 лікарів з І категорією, 7 лікарів з ІІ категорією. Відсоток атестованих лікарів становить 61,5 %, працює 224 середніх медичних працівники,  відсоток атестованих становить 64,8 %.

     В Тальнівському районі працює 8 лікарів загальної практики сімейної медицини, створено 6 дільниць лікарів загальної практики сімейної медицини на селі та 6 по місту.

     Розгорнуто 167 ліжок, стаціонарна допомога населенню району надається:

  • терапевтичним відділенням з неврологічними ліжками;
  • хірургічним відділенням з травматологічними ліжками;
  • акушер-гінекологічним відділенням;
  • педіатричним відділенням;
  • інфекційним відділенням;
  • у 2000 році створено відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

     В поліклінічному відділенні ведеться прийом за 25 спеціальностями. До послуг хворих: відділення швидкої медичної допомоги, клініко-діагностична лабораторія, відділення променевої діагностики, фізіотерапевтичне відділення.

     Медична допомога населенню району надається у відділеннях денного стаціонару на 80 ліжок та стаціонарах вдома. В терапевтичному та хірургічному відділеннях облаштовані 3 палати для інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників АТО.

     Тальнівська центральна районна лікарня має свою газову котельню, водозабірні свердловини, пральню.

     Медична допомога населенню району надається Тальнівською центральною районною лікарнею, 6 амбулаторіями загальної практики сімейної медицини, 2 сільськими  лікарськими амбулаторіями та 24 ФАПами.

Керівник Закладу

Майсюк Анатолій Васильович – головний лікар