Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
Комунальне некомерційне підприємство„Черкаський обласний центр громадського здоров'я Черкаської обласної ради"

 

Керівник Закладу

Левченко Петро Юрійович

Довідка про комунальний заклад «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради

Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (далі – Центр) був створений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.07.1996 № 329 відповідно до Закону України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення» на виконання Національної програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІД на 1995-1997рр. з метою профілактики зараження ВІЛ-інфекцією населення області.

Наказом управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації від 30.07.1996 № 110 «Про утворення обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом» головним лікарем Центру було призначено лікаря-епідеміолога Гайдая І.В., який очолював його до січня 2001 року. Центр займав 4 кімнати в орендованому приміщенні. До кадрового складу були зараховані лікар-епідеміолог Грищенко М.Г., лікар-інфекціоніст Коновалов О.О., медична сестра Сидорова Н.А., медстатистик Крижна М.П. Необхідність створення Центру була обумовлена розвитком епідситуації з ВІЛ-інфекції.

З березня 2001 року Центром керувала Вакулюк О.Г. (вища кваліфікаційна категорія з організації та управління охороною здоров'я та вища кваліфікаційна категорія з терапії, головний позаштатний спеціаліст з профілактики ВІЛ/СНІДу Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф).

За період роботи головним лікарем Центру з 2001 по 2010 рік за вагомий внесок у розвиток охорони здоров'я, організацію служби ВІЛ/СНІДу в Черкаській області двічі нагороджена почесними грамотами МОЗ України у 2007 та 2010 роках, грамотою Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф в 2008 році.

З 02.09.2010 року головним лікарем Центру призначений заслужений лікар України Левченко П.Ю. (вища кваліфікаційна категорія з організації та управління охороною здоров'я та вища кваліфікаційна категорію з педіатрії), неодноразово нагороджувався Почесними грамотами МОЗ України. В 2007-2010 роках – член Національної Координаційної ради з питань профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції при Кабінеті Міністрів України.

За період з 2001 по 2008 рік в області були прийняті дві обласні програми (заходи протидії розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу), які були головними документами для визначення стратегії щодо запобігання розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу та лікування хворих на ВІЛ/СНІД.

В цей час створені обласна, районні та міські координаційні ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. До складу обласної Координаційної ради при облдержадміністрації входять як державні, так і громадські організації, які безпосередньо чи опосередковано задіяні у справі впливу на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в області.

З березня 2005 року, завдяки виділеним обласною радою будівлі та коштам на ремонт, обласний центр СНІДу отримав окреме одноповерхове приміщення в затишному куточку міста Черкаси по вул. Нечуя-Левицького, 22. Штат Центру за цей період збільшено з 16,5 до 41,75 одиниць.

Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом – це обласний заклад третинного рівня, що надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню області з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу, методичну та планово-консультативну допомогу всім лікувально-профілактичним закладам області, співпрацює з органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян які реалізують політику у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У 2011 році, обласна рада, відреагувавши на повторне звернення Центру, сприяла позитивному вирішенню питання щодо передачі частини сусідньої з Центром будівлі із міської у обласну комунальну власність, а потім і щодо взяття її на баланс. У зв’язку з цим виникла необхідність у проведенні робіт по благоустрою прибудинкової території. Отримані дозвільні документи на приватизацію земельної ділянки, прилеглої до корпусів Центру, розчищена територія, знесені сухі та пошкоджені дерева. Керівництво закладу працює над створенням належної, придатної для роботи матеріально-технічної бази: проведений капітальний ремонт тепломереж, каналізації. В усіх кабінетах лікарів амбулаторно-поліклінічного відділення вмонтовано кондиціонери. У коридорі закладу вмонтований телевізор для перегляду пацієнтами рекламних та демонстраційних санітарно-освітніх роликів. ТК «Рось» знято 20-хвилинний рекламний ролик з інформацією про існування та призначення закладу, який неодноразово демонструвався на місцевому телебаченні та демонструється щоденно (252 дні/рік) для пацієнтів закладу.

На теперішній час у структурі Центру функціонують: амбулаторно-поліклінічне відділення (завідувач лікар-педіатр вищої категорії Прокопенко Н.М.), відділ профілактичної, організаційно-методичної роботи і епідмоніторингу (завідувач Акіндінова А.Б., епідеміолог Грищенко М.Г.), централізована лабораторія діагностики ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів, опортуністичних інфекцій (завідувач Вакулюк О.В), адміністративно-господарча частина. У штаті Центру на сьогодні 50,25 одиниць.

Перелік безкоштовних послуг, які надаються в Центрі:

– до- та післятестове консультування на ВІЛ-інфекцію;

– ультразвукове обстеження хворих на ВІЛ – інфекцію/СНІД;

– консультування осіб, що звернулись до Центру з питань ВІЛ/СНІД;

– диспансеризація хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД;

- консультування та обстеження осіб, що отримали травму при роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом чи підозрілим на інфікування ВІЛ, в т.ч. медичних працівників;

– проведення постконтактної профілактики;

– консультація ВІЛ–інфікованих вагітних;

- профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини (профілактика вертикальної трансмісії);

- консультування хворих на ВІЛ /СНІД у ЛПЗ міст і районів області;

- тестування на ВІЛ-інфекцію (виявлення серологічних маркерів ВІЛ-інфекції);

- підтверджувальні обстеження на ВІЛ (серологічні дослідження ІФА);

- біохімічні дослідження;

- гематологічні дослідження;

- обстеження на наявність маркеру гепатиту В у вагітних;

- імунологічні дослідження на визначення кількості СД4-лімфоцитів у ВІЛ-інфікованих;

- забір крові на ПЛР на наявність провірусної ДНК і РНК ВІЛ та доставка зразків до лабораторії Київського центру профілактики та боротьби зі СНІДом;

- обстеження ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на наявність опортуністичних інфекцій (сифіліс, ЦМВ, токсоплазмоз, герпес – вірус, гепатит С, гепатит В) методом ІФА;

- формування прихильності до ВААРТ;

- ВААРТ та моніторинг її проведення;

- УЗД–діагностика;

- профілактика і лікування опортуністичних захворювань у хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД;

- консультація психолога.

Категорія отримувачів послуг:

– ВІЛ-інфіковані особи та хворі на ВІЛ-інфекцію/СНІД;

– загальне населення;

- особи, що отримали травми при роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом або підозрілим на інфікування ВІЛ;

- члени родин ВІЛ-інфікованих;

- групи підвищеного ризику інфікування ВІЛ (споживачі ін’єкційних наркотиків та чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками і їх статеві партнери; особи, які надають сексуальні послуги за винагороду та їх клієнти);

- особи, що перебувають у складних життєвих обставинах, а саме: особи, що утримуються в установах виконання покарань; бездомні; іммігранти; звільнені від відбування покарань у виді обмеження волі на певний строк; безпритульні та бездоглядні діти, у тому числі діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які не отримують належного батьківського піклування);

- вагітні;

- діти;

- студенти та слухачі відділення післядипломної освіти Черкаського медичного коледжу;

- спеціалісти первинної ланки закладів охорони здоров’я області.

Перелік інших послуг:

- підготовка кандидатів у прийомні батьки та батьків-вихователів щодо виховання ВІЛ-інфікованих дітей; - допомога батькам при оформленні дітей з ВІЛ- позитивним статусом в організовані дитячі колективи;

- оформлення та виплата щомісячної державної допомоги дітям до 18 років, інфікованим ВІЛ або хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД;

- інформаційно-просвітницька діяльність;

- моніторинг і оцінка виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції;

- соціальний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД;

- медико-соціальний та психологічний супровід ВААРТ для дорослих та дітей;

- організація і участь у масових акціях спільно з державними та недержавними організаціями.