Куди звертатися ветеранам АТО/ООС для реабілітації?

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

     В Україні функціює мережа госпіталів ветеранів війни, де демобілізовані учасники АТО/ООС можуть пройти комплексну реабілітацію - медичну, фізичну та психологічну. З листопада 2014 року комплексну реабілітацію пройшли понад 55 тисяч українських воїнів.

     Демобілізовані та звільнені в запас учасники АТО/ООС мають право на безкоштовне проходження комплексної реабілітації в обласних госпіталях ветеранів війни за місцем проживання та в закладах, що підпорядковані МОЗ України: Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни, Державному закладі “Госпіталь ветеранів війни “Лісова Поляна” (в Київській області) та Республіканському центрі лікування і реабілітації наслідків нейротравми (в Рівненській області, де відбувається лікування та реабілітація наслідків важких черепно-мозкових та спінальних травм, за чітко визначеними критеріями нейрохірурга, ортопеда-травматолога).

Як пройти реабілітацію в госпіталі для ветеранів війни?

    Ваш лікар на підставі історії хвороби та результатів аналізів може рекомендувати пройти медичну, фізичну чи психологічну реабілітацію у регіональному чи підпорядкованому МОЗ України госпіталі.

Щоб пройти реабілітацію в одному з госпіталів, ветерану АТО/ООС необхідно:

     1. Обрати госпіталь згідно з місцем проживання та профілем з ахворювання

КЗ «Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни» Черкаської обласної державної адміністрації Адреса закладу: вул.Дахнівська Січ, 1, м. Черкаси, Черкаська обл., 18035 Керівник– Задорожний Сергій Вікторович; Голова лікарськоконсультативної комісії – Щербаков Борис Васильович Контактні телефони: (0472) 31-10-26 E-mail: hospital_іv@ukr.net 31-10-23

 

     2. Підготувати та надіслати пакет документів у департамент охорони здоров’я у вашій області (міста) або керівнику медичного закладу за місцем спостереження:

     • Заяву на ім'я директора департаменту (управління) охорони здоров'я обласної державної адміністрації або на ім’я керівника медичного закладу за місцем спостереження. Проконсультуйтеся у лікаря як написати таку заяву.

     Для реабілітації у закладах, підпорядкованих МОЗ України (госпіталі ветеранів війни “Лісова Поляна”, Українському державному медикосоціальному центрі ветеранів війни (Київська обл) або Республіканському центрі лікування і реабілітації наслідків нейротравми (Рівненська обл), заяву в довільній формі також можна надіслати в МОЗ України на ім’я в.о. міністра охорони здоров’я.

    • Разом із заявою надати результати аналізів і виписку з історії хвороби. Це потрібно для того, щоб знати в яке відділення (травматології, неврології тощо) госпіталізувати людину.

    • Копія документу, що підтверджує статус учасника АТО/ООС.

    3. Одержати відповідь, за необхідності пройти лікарсько-відбіркову комісію та пройти реабілітацію.

     Найчастіше учасники АТО/ООС забезпечуються путівками в госпіталі першочергово. Зазвичай протягом 30 днів ветерани одержують або лист з інформацією, або вже саму путівка/направлення на реабілітацію, де вказана дата початку та тривалість реабілітації.

    Зверніть увагу, що варто взяти з собою результати аналізів і виписку з історії хвороби в лікувальний заклад.

     4. У разі виникнення додаткових запитань щодо реабілітації учасників АТО/ООС в мережі госпіталів ветеранів війни, звертайтеся за телефоном +38 098 413 39 50, Борисенко Алла Дмитрівна, помічник директора Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни з питань реабілітації учасників АТО.

За інформацією МОЗ України