Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»

Керівник Закладу

Заслужений лікар України, Дудник Олександр Миколайович

 

 

Довідка

про комунальний заклад «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»

Комунальний заклад «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» (далі – обласна лікарня) є потужним багатопрофільним, лікувальним закладом, на який покладається виконання функції третинного рівня надання медичної допомоги населенню області.

Саме на її базі сконцентровані практично всі види спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної, виїзної планової.

Наразі в складі обласної лікарні функціонує 24 спеціалізовані стаціонарні відділення загальною потужністю 845 ліжок, окрім того - відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 15 ліжок.

Єдиними в області є наступні структурні підрозділи: судинної хірургії, проктологічне, екстрагенітальної патології вагітних, алергологічне, хронічного гемодіалізу, інтервенційної рентгенангіографії, дистанційної літотрипсії, стоматологічної хірургії, офтальмологічне, цереброваскулярної патології, сурдологічне, гіпербаричної оксигенації, лікувальної фізкультури та спортивної медицини, імунологічна лабораторія; а також кабінет магніто-резонансної томографії.

В поліклінічному відділенні обласної лікарні надається консультативна допомога, з урахуванням прийому обласних позаштатних фахівців, за 28 спеціальностями.

На базі обласної лікарні функціонує 22 спеціалізовані лікувально-діагностичні служби, оснащені сучасною апаратурою та обладнанням. Фахівцями цих підрозділів повністю забезпечується потреба населення області в таких складних інструментальних видах досліджень, як: магніто-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, ангіографія, нейрофізіологічні дослідження мозку, деякі види ультразвукового, ендоскопічного та інших видів досліджень, які проводяться лише на базі обласної лікарні.

Щорічно в обласній лікарні отримують стаціонарну допомогу понад 28 тисяч хворих, поліклініку відвідують майже 150 тисяч пацієнтів, у відділеннях хірургічного профілю проводиться понад 12 тисяч оперативних втручань, впроваджується від 50 до 70 нових методик діагностики та лікування.

Широко використовуються такі сучасні медичні технології, як: перитонеальний діаліз, гемодіаліз, гіпербарична оксигенація, лапароскопічна хірургія, артроскопія, ендопротезування кульшових та колінних суглобів, мікрохірургія ока, мікрохірургічні втручання при захворюваннях хребта, повний діапазон щелепно-лицевих операцій, дистанційне та контактне дроблення конкрементів нирок та сечоводів, видалення конкрементів жовчних шляхів за допомогою ендоскопії, коронарокардіографія, пластика магістральних судин, стентування коронарних та магістральних судин, реконструктивно-відновлювальні операції на ЛОР органах та інше.

Цілий ряд рентгенхірургічних методик та операцій стали не тільки альтернативою традиційних оперативних втручань, а й перетворилися в самостійний метод лікування судинної та соматичної патології, поєднуючи в собі високу ефективність та мінімальну травмованість.

Утворено 22 високоспеціалізованих обласних центри, а також такі високо спеціалізовані структури, як кабінети: «Діабетичної ретинопатії», «Діабетичної ступні» та «Діабетичної полінейропатії».

Спеціалізована медична допомога надається не лише в стінах обласної лікарні, та при термінових викликах лікарів-консультантів у лікувальні заклади міст та районів області, де їм нерідко доводиться ставати до операційного столу. Щорічно лікарями здійснюється понад 2500 виїздів до хворих, госпіталізованих до районних та міських лікарень.

З метою наближення спеціалізованої медичної допомоги до сільських мешканців, регулярно проводяться планові виїзди бригад спеціалістів в центральні районні лікарні та безпосередньо на села. При виїздах спеціалізовані бригади фахівців в сільські регіони використовують можливості пересувного лабораторно-діагностичного кабінету, який оснащений сучасною апаратурою та інструментарієм для проведення лабораторних, ендоскопічних, ультразвукових та функціональних методів дослідження.

Надання спеціалізованої медичної допомоги забезпечується потужним кадровим потенціалом. У лікарні працюють1543 фізичних осіб, в т.ч. лікарів - 244, медичних сестер - 633, молодших медичних сестер - 351.

80% лікарів атестовані на вищу та першу атестаційні категорії; 14 - присвоєно звання Заслужений лікар України; 7 - кандидати медичних наук.

67,1% середніх медичних працівників мають першу та вищу атестаційні категорії, 5 - присвоєно звання Заслужений працівник охорони здоров'я України.

Науково-практичні узагальнення накопиченого досвіду заслуховуються на обласних і лікарняних науково-практичних конференціях, скеровуються для публікації до наукових видань.

Черкаська обласна лікарня є базою Київської медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П. Л. Шупика для підготовки лікарів сімейної медицини, а також підготовки лікарів-інтернів, проходження виробничої практики студентами Національного медичного університету імені акад. О.О.Богомольця та учнями Черкаського базового медичного коледжу.

На базі лікарні проводяться Всеукраїнські науково-практичні конференції, курси інформації та стажування лікарів, курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів.

Рішенням акредитаційної комісії МОЗ України лікарні в 2013 році підтверджено вищу акредитаційну категорію.

Заклад носить статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

З 4 квітня 2014 року розпочав свою роботу Черкаський обласний консультативно-діагностичний центр, який оснащений сучасний медичним обладнання.

В складі центру функціонують:

- поліклінічне відділення «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради»;

- диспансерно-поліклінічне відділення Черкаського обласного кардіологічного центру;

- структурні підрозділи КЗ «Черкаський обласний перинатальний центр», а саме: медико-генетична консультація, відділення ультразвукової діагностики, центр планування сім’ї;

- лабораторії: бактеріологічна, імунологічна та полімеразно-ланцюгової реакції.