Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).
КЗ «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка» ЧОР

Комнульний заклад «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка» Черкаської обласної ради у мікрорайоні Соснівка м. Черкас серед інших обласних закладів по вуліці Грузиненка, 6/1.

Організована поліклініка в 1970 році рішенням Черкаської обласної Ради депутатів трудящих і це один з наймолодших обласних закладів охорони здоров’я цього профілю в Україні.

Робота КЗ «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка» ЧОР спрямована на виконання загальнодержавних і обласних медичних програм, які передбачають здійснення заходів щодо поліпшення стану  здоров’я населення Черкаської області і які спрямовані на зниження рівня стоматологічної захворюваності, забезпечення функціонування стоматологічної служби області в сучасних економічних умовах, раціональну і ефективну організацію медичного забезпечення населення, задоволення його потреб в медичній стоматологічній допомозі, створення умов щодо формування здорового способу життя, оптимальне використання кадрів та раціональне використання майна і матеріалів з дотриманням чинного законодавства в сфері моніторингу якості послуг, що надаються, захисту персональних даних, протидії корупційним проявам.

Діяльність комнульного закладу «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка» Черкаської обласної ради у першу чергу орієнтована на задоволення потреб пацієнтів і тому основною метою функціонування КЗ «ЧОСП» ЧОР є забезпечення потреб населення у сфері охорони здоров’я шляхом надання в необхідному обсязі висококваліфікованої якісної поліклінічної стоматологічної допомоги населенню та проведення заходів профілактики стоматологічних захворювань.

Поліклініка надає всі види амбулаторної стоматологічної допомоги:

  • дорослому населенню м. Черкаси та іншим пацієнтам по зверненню;
  • в літній період населенню віддалених малих сіл (із квітня по жовтень) пересувними стоматологічними амбулаторіями;
  • дитячому населенню Черкаського району (ортодонтична допомога);
  • інвалідам війни та учасникам бойових дійм. Черкаси та направленим з обласного госпіталю для ветеранів війни, і іншим пільговим категоріям.

Лікарями поліклініки надається консультативно-лікувальна допомога  хворим, направленим із міст і районів області.

В закладі надається організаційно-методична допомога щодо організації роботи стоматологічної служби в районах та області згідно з діючим законодавством. З цією метою  в штаті поліклініки виділена одна лікарська посада консультативної методичної роботи та одна ставка статистика медичного.

В своєму складі поліклініка  має 3 відділення: 2 стоматологічні з виділеним хірургічним та пародонтологічним кабінетами і ортопедичне відділення із зуботехнічною лабораторією та ливарнею. Ведеться ортодонтичний прийом.

Допоміжна служба поліклініки представлена рентгенологічним, фізіотерапевтичним кабінетами та автоклавною.

На 01.01.2016 року поліклініка в своєму складі налічує 140,5 посад:

  40,0 лікарських штатних посад,

  45,0 – молодших медичних спеціалістів,

  19,0  - молодшого медперсоналу,

  34,5 - іншого персоналу,

  2,0 - адміністратори.

В поліклініці працюють висококваліфіковані лікарі-стоматологи, з яких 15% атестовані ви вищу кваліфікаційну категорію, 54% - на першу і 20% на другу.  

Потужністю поліклініки за зміну складає 360 відвідувань.

За рік санується біля 17 тис. пацієнтів. Проводиться понад тисячу реставрацій  зубів,  біля  40  операцій по імплантації та протезується більше 2 тис. пацієнтів. 

Поліклініка працює всі дні тижня за виключенням вихідних і святкових днів в дві зміни з 7.30 до 20.00 годин. Працюють кабінети: хірургічний, терапевтичні, пародонтологічний, ортопедичний, ортодонтичний. В суботні дні надається також стоматологічна допомога в повному обсязі з 7.30 до 20.00 годин, але обмеженою кількістю лікарів відповідно до потреби.

Прийом ведеться диференційовано:

  • терапевтичний;
  • хірургічний;
  • пародонтологічний;
  • ортодонтичний;
  • ортопедичний;

Реєстратура поліклініки починає працювати з 7.00, за 30 хвилин до початку прийому лікарів. Амбулаторні картки зберігаються в барабанах , система розкладки по роках і місяцях народження. Згідно штатного розкладу на 7 посад лікарів в поліклініці приходиться 1 медреєстратор.

     Запис до лікарів проводиться  в реєстратурі в день прийому, а також по телефону. Реєстратура також приймає виклики лікарів до лежачих хворих додому (інвалідів ВВв та учасників бойових дій ВВв, а також до лежачих пацієнтів з гострим болем)

    В 2015 році в закладі сертифікована систему управління якістю у відповідності до державного стандарту ДСТУ ISO 9001 та проведена акредитація закладу на вищу категорію.

Поліклініка являється базою для проходження інтернатури випускників стоматологічних ВУЗів. Щорічно проходять інтернатуру 13 – 15 лікарів-інтернів зі стоматології.

В поліклініці щомісяця проводиться Медична Рада, де обговорюються питання по впровадженню сучасних методів діагностики та лікування стоматологічних захворювань, робота лікарів на здоров пункті, господарська робота та інші питання.

Щорічно персоналом закладу проводяться обласні стоматологічні конференції,  семінари для лікарів-стоматологів області, медичні ради стоматологічної служби області,  на базі закладу проводяться курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів (медсестер, зубних техніків, зубних лікарів), атестаційні засідання молодших медичних спеціалістів.

Крім того обласні спеціалісти виїжджають в райони і міста області з метою перевірки та надання консультативно-методичної допомоги.

В комунальному закладі «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка» Черкаської обласної ради надаються всі види стоматологічної допомоги  на  сучасному  рівні:

проводиться  ендодонтичне лікування та реставрування зубів;

лікування ясен та захворювань слизової оболонки порожнини рота з послідуючим фізіотерапевтичним лікуванням: використання гідромасажу, грязелікування, електрофорезу і інших процедур;      

для відновлення функції жування проводиться зубопротезування металокерамікою, металопластмасою, дорогоцінними металами,  бюгельними та пластиночними  знімними зубними протезами та складним щелепо-лицевим протезуванням;

вживлення імплантатів з послідуючим зубопротезуванням;

лікування зубощелепних патологій з використанням  брекет-систем та пластиночних апаратів.

    При поліклініці функціонують три пересувні стоматологічні амбулаторії, які працюють щорічно в період з квітня по жовтень включно у віддалених населених пунктах області там, де відсутні стоматологи. На амбулаторіях працюють одночасно три бригади медпрацівників (лікар-стоматолог і медсестра) згідно графіка відряджень.

В структурі наданої стоматологічної допомоги на амбулаторіях переважає терапевтична і хірургічна допомога. Основна увага лікарів спрямована на санацію дитячого та пільгових категорій населення.

Щорічно лікарями амбулаторій стоматологічна допомога надається у понад 20 населених пунктах. Приймається до 10 тисяч пацієнтів, з них дітей – біля 4 тисяч.

Колектив закладу щоденно працює над покращенням стоматологічної допомоги населенню області, впровадженням нових сучасних методик лікування, профілактикою стоматологічних захворювань і гігієнічним вихованням відвідувачів закладу.

Керівник Закладу

Головний лікар – Коваленко Іван Олексійович, головний позаштатний стоматолог УОЗ ЧОДА, заслужений лікар України, лікар-стоматолог вищої категорії