Лікування хворих на хронічні вірусні гепатити в Черкаській області

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

 

Вірусний гепатит «С» у разі застосування сучасних методів лікування може бути виліковним. Держава прикладає значних зусиль для забезпечення лікування за бюджетні кошти. Так, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 637 від 29.04.2013р. «Про затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016року» для хворих на хронічні вірусні гепатити в Черкаську область, як і інші області України, поставляються препарати противірусної терапії.

В Черкаській області з 2009 року здійснюється реєстрація хворих на хронічні вірусні гепатити В і С. За даними обласного реєстру станом на 01.10.2017року на обліку перебуває хворих на ХВГ «В» і «С» 2297 осіб, із них:

  • хворих з ХВГ «С» – 1820 осіб, у тому числі 265 осіб з ко-інфекцією (ХВГ «С» + ВІЛ-інфекція);
  • хворих з ХВГ «В» – 443 особи, з них 12 з ко-інфекцією (ХВГ «В» + ВІЛ-інфекція);
  • хворих з ХВГ «В+С» – 34 особи, з них 8 з ХВГ «В + С + ВІЛ- інфекція».

Відбір хворих на ХВГ «В» і «С» для отримання відповідного лікування за рахунок коштів державного бюджету здійснюється за рішенням лікарського консиліуму. Склад та положення консиліуму, а також критерії відбору пацієнтів затверджені відповідним наказом Департаменту охорони здоров’я ЧОДА від 06.03.2014 № 203 (зі змінами) «Про створення та функціонування консиліуму по призначенню противірусної терапії хворим на хронічні вірусні гепатити В і С».

Протягом 10 місяців 2017року відбулося 9 засідань консиліуму по призначенню противірусної терапії  хворим  на хронічні вірусні гепатити «В» і «С». На консиліумі оглянуто 93 пацієнти. Призначено та проводилась комбінована противірусна терапія 55 хворим ХВГ «С», з них 6 осіб з ко- інфекцією (ВІЛ інфекція + ХВГ «С») та 1 хворому на ХВГ «В». Станом на 10.11.2017р. в черзі очікування комбінованої ПВТ перебуває 17 хворих на ХВГ «С».

Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» створено гарячу лінію з питань вірусних гепатитів 0800-50-33-10 (години роботи з 9.00 до 18.00). Операторами лінії виступають медичні      працівники      та      люди,      які      перехворіли      на      гепатит.

 

Позаштатний обласний  інфекціоніст управління охорони здоров’я Черкаської ОДА   С. Волгіна,

Прес-служба УОЗ Черкаської ОДА