Літо без ризику, або як захистити себе від шкірних захворювань під час відпочинку та відпусток

Саме цій темі була присвячена прес-конференція в прес-центрі ІА «Укрінформ», під час якої представники мас-медіа дізналися про методи профілактики шкірно-венерологічних захворювань, на які українці найчастіше можуть захворіти влітку.

Під час заходу фахівці зазначили, що однією з найбільш актуальних проблем влітку вважається дія сонячних променів. В Україні все ще залишається низькою культура догляду за здоров’ям шкіри, що є наслідком травмування шкіри сонячним ультрафіолетом та захворювання на раки шкіри та кератози.

За словами директора столичного ТМО «Дерматологія» Олександра Літуса, сонячна засмага, по суті, є тим фактором, що глибоко травмує шкіру та призводить до її старіння, а також є причиною виникнення раків шкіри та інших захворювань. Міф про користь засмаги вже спростований науковцями світового рівня, тому необмежене перебування на сонці піддає людину великим ризикам захворювання.

Фахівець надав декілька корисних порад із профілактики та захисту шкіри. Це, зокрема, виключення перебування на пляжі в період з 10 до 16 годин, відмовитися від відвідування соляріїв, категорично не допускати перебування на пляжі дітей у віці до 3-х років, застосовувати сонцезахисні засоби в період перебування на сонці та використовувати сонцезахисний одяг - капелюхи з широкими полями, сорочки з довгими рукавами та сонцезахисні окуляри.

Також Олександр Літус нагадав, що варто час від часу самостійно оглядати шкіру на виявлення підозрілих новоутворень шкіри і не заклеювати родимки пластиром, а у разі травми родимки чи при ознаках абияких змінень на поверхні шкіри – негайно звернутися до лікаря-дерматолога та провести дерматоскопію всіх підозрілих родимок і новоутворень шкіри.

З приводу небезпеки венеричних захворювань журналістам розповів керівник київського міського центру по боротьбі зі СНІДом Олександр Юрченко. За його словами, серед венеричних хвороб найбільш розповсюдженими є генітальний герпес, трихомоніаз, хламідіоз, гонорея та сифіліс. Також лікар зазначив, що в період відпочинку запоруко збереження здоров’я є дотримання певних правил. А саме, дотримуватися норм гігієни, мати постійного сексуального партнера, уникати випадкових зв'язків та використовувати засоби контрацепції.

Медики закликають звертатись до спеціаліста відповідного профілю при появі будь-яких новоутворень на шкірі, а не займатись самолікуванням.

На Черкащині можна за допомогою при означених захворювань звернутись до Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру або ж до відповідних спеціалістів центральних районних лікарень нашої області.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
За матеріалами прес-служби МОЗ України