На Черкащині зростає кількість хворих на кір

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 13 грудня зареєстровано 330 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 27,1.

Захворювання    реєструвалось    на    20    адміністративних    територіях,    зокрема: Жашківському районі – 56 випадків, м. Черкаси – 49, м. Умань – 47, у Золотоніському районі - 40, Городищенському районі – 34, Уманському районі – 19, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 11, Черкаському районі -12, Тальнівському районі -10, Лисянському районі - 9, Смілянському районі – 5, Звенигородському, Драбівському,  Кам’янському,                              Чорнобаївському   районах  по                            4, у м.   Сміла  та Маньківському районі по 3, м. Ватутіне та Монастирищенському районі по 1 випадку. Серед захворілих осіб – 118 дітей віком 0-17 років (58,6 на 100 тис. населення).

Найбільша питома вага хворих дітей у віковій групі 10-14 років – 27,1 %. Друге місце розділили вікові  групи 1-4 роки  та  5-9 років по 26,3%.,  третє  -  15-17 років  – 12,7%,

четверте - 0-1 рік – 7,6%.

З кількості хворих на кір дані про щеплення були відсутні у 40,3%, не вакциновані налічують 28,2%, дві дози отримали – 25,5%, одну дозу – 6,1%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею, органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку 2018 р. в Україні на кір захворіло 46 937 людей (17 418 дорослих та 29 519 дітей). Найбільше хворіють на кір у областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найнижчий. Найвищі показники захворюваності у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій областях, м. Києві. З початку року від ускладнень кору померло 15 осіб (4 дорослих і 11 дітей).

В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що кір — небезпечне і надзвичайно заразне вірусне захворювання, специфічне лікування відсутнє, а ускладнення від цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Щеплення проти кору проводиться дітям в 12 місяців. Друге (ревакцинація) - у шестирічному віці. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%.

Дорослі громадяни можуть отримати щеплення у віці до 30 років, якщо вони не хворіли на зазначені інфекції, немає документального підтвердження про проведення

 

такого щеплення раніше. Це можна зробити в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Наголошуємо про необхідність негайного звернення до лікаря у разі появи перших ознак захворювання.

 

За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби Черкаської області