Найефективніші продукти від каменів у нирках

Виникнення каменів у нирках пов’язане з порушенням обміну речовин. Коли рідини, мінеральні солі та інші хімічні сполуки не виводяться з організму, вони починають осідати у вигляді піску. Згодом, в нирках можуть з’явитися тверді утворення, так звані камені. Вони стають причиною виникнення болю та можуть підірвати здоров’я людини, знизити якість її життя. Проте, є продукти, які допомагають боротися з нерозчинними солями.

Продукти, які здатні покращити здоров’я нирок:

Броколі й огірки знижують виробництво сечової кислоти й перешкоджають утворенню кристалів. Зазвичай вони утворюються навколо суглобів, що призводить до болю, їх деформації.
Вишня та морква (при регулярному вживанні у сирому вигляді) допомагають уникнути накопичення сечової кислоти.
Банани та виноград багаті на калій, завдяки чому знижують рівень сечової кислоти в організмі.
Ягоди журавлини допомагають нормалізувати роботу нирок. Вони мають сечогінний ефект, м’яко очищають нирки від солей, піску.
Вода не тільки знижує рівень сечової кислоти, а й усуває відходи й токсини з організму.
Зелений чай (1-2 чашки щодня) знижує ризик розвитку подагри,бореться з гіперурикемією.
Кавун має сечогінний ефект, корисний для всього організму. Його можна вживати й при наявності захворювань нирок, адже кавун покращує їх роботу та нормалізує кислотно-лужний баланс.
Лимонний сік містить лимонну та фосфорну кислоти, які істотно знижують ризик утворення каменів у нирках. Високий вміст лимонної кислоти знижує кислотність сечі та стимулює виведення солей і токсинів з організму. Рекомендовано пити лимонну воду через 30-40 хвилин після кожного прийому їжі.
Яблука сприяють очищенню шлунку при регулярному їх вживанні, допомагають усунути надлишок сечової кислоти.
Гарбуз швидко відновлює організм після перенесених хвороб, адже виводить токсини з нього, має сечогінний ефект.
Пам’ятайте, що здоровий спосіб життя та щорічні профілактичні огляди дозволять запобігти виникненню каменів у нирках, зберегти їх функції та забути про напади болю.

Прес-служба УОЗ ОДА