Найпоширеніші причини слабкості та втоми

       Слабкість і втома протягом дня необов’язково свідчать про захворювання. Імовірніше, причиною втоми є неправильний спосіб життя (режим дня та харчові звички).

               Причини слабкості та втоми:

  1. Вживання недостатньої кількості води. Це сприяє зменшенню обсягу крові (вона стає густішою), швидкість її руху сповільнюється. Це призводить до того, що кисню й поживним речовинам необхідно більше часу для потрапляння в клітини організму.
  2. Відмова від сніданку. Люди, які не снідають, зазвичай, відчувають себе втомленими та знесиленими протягом всього дня. На сніданок лікарі рекомендують вживати більше білкових продуктів: 10 горішків мигдалю, знежирений йогурт і сир, овочі тощо. Проте, не забувайте, що багата на білки їжа містить велику кількість калорій.
  3. Не вживайте шкідливу їжу та фаст-фуд. Їжа, що містить велику кількість простих вуглеводів, мінімум вітамінів і мінералів, призводить до значних коливань рівня цукру в крові, що й викликає відчуття слабкості.
  4. Нестача заліза в організмі. Джерела заліза: яловичина, яйця, темно-зелені листові овочі, квасоля, какао. Ці продукти необхідно вживати з овочами – джерелами вітаміну С, що покращує засвоєння заліза.
  5. Не зловживайте кавою. У невеликій кількості кофеїн не шкодить організму. Вживання ж більше 3 чашок кави на день може призвести до порушення циклу сну, безсоння.
  6. За 2 години до сну не користуйтесь комп’ютером, смартфоном, іншими ґаджетами. Яскраве світло монітору, телефону в нічний час пригнічує вироблення мелатоніну – гормону, який відповідає за регулювання циклів сну.

       Не забувайте, якщо втома набула хронічного характеру – слід обов’язково звернутися до лікаря.

 

Прес-служба УОЗ ОДА