Півсотні черкаських студентів поділилися донорською кров'ю з тими, хто її потребує, у Геловін

     У Черкасах навіть вампіри на Геловін не п'ють кров, а здають її на станції переливання, – про це повідомляє «5 канал». Креативну акцію започаткували місцеві студенти, адже донорської крові завжди бракує. Таким чином молодь привернула людей до благодійної справи смаколиками, аквагримом та містичною атмосферою 31 жовтня.

     Доки стояли у черзі до реєстратури, на аналізи та до лікарів – містичні персонажі фотографувалися із гарбузами та розглядали костюми одне одного. Хто із гостей не підготувався до містичного свята – криваві візерунки на обличчі та руках їм намалювали художники. Більшість вурдалаків на станцію прийшли вперше. Їх мотивували донори із досвідом.

     Для 25-річного Сергія Шмиголя це вже 35-й візит сюди. "Спочатку мотивація була проста, бути схожим на свого тата, який теж почесний донор ще Радянського Союзу, а потім України. Як я почав здавати кров – до мене регулярно зверталися люди, зазвичай, батьки онкохворих або родичі онкохворих. Найбільша мотивація була – чути слова подяки від них", – розповів донор.

     На станції переливання крові студентству раді. "Потреба є в нас завжди, потреба є щодня, бо багато людей хворіє. Ви самі знаєте, потреба в крові є завжди, бо донорів постійно не вистачає. Ми чекали, що буде багато людей", – пояснила завідувач відділом Черкаської обласної станції переливання крові Любов Рижкіна.

     Акцію "Вампіріада" започаткували черкаські студенти, щоб привабити більше донорів. Адже, за статистикою, кількість молодих людей, які приходить здати кров, за останні два роки зменшилася. Організатори планують зробити такі донорські зібрання регулярними.

https://www.youtube.com/watch?v=VSfhn-1xo8Y