Про право на безоплатне та пільгове отримання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування

Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації надає роз’яснення щодо права на безоплатне та пільгове отримання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування різними категоріями громадян окремих груп населення та за певними категоріями захворювань.

Лікарські засоби для пільгових категорій населення відпускаються безоплатно та з оплатою 50% їх вартості у разі амбулаторного лікування згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 № 1303

«Про впорядкування безоплатного та пільгового  відпуску лікарських  засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення  та за певними категоріями захворювань» за призначенням лікаря в межах наявного фінансування медичної установи з місцевого бюджету.

Для того, щоб отримати безкоштовні чи пільгові ліки, перш за все пацієнту необхідно мати рецепт лікаря. Тому необхідно звернутись на огляд до лікаря амбулаторно-поліклінічної установи (Центру первинної медико- санітарної допомоги) за місцем проживання для призначення, у разі потреби, необхідного амбулаторного лікування.

Для отримання пільгового рецепту на ліки пацієнт обов’язково повинен надати лікарю документ, що підтверджує його пільговий статус.

Лікар повинен повідомити пацієнту адресу аптеки, в якій можна отримати ліки за пільговим рецептом (кожна медична установа самостійно заключає договір з аптечною установою про безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів).

У випадку відмови лікаря виписати пільговий рецепт, пацієнт має право звернутися до керівника амбулаторно-поліклінічної установи (Центру первинної медико-санітарної допомоги) за місцем амбулаторного лікування  або до органів виконавчої влади за місцем мешкання, які фінансують амбулаторно-поліклінічну установу (Центр первинної медико-санітарної допомоги),  для  вирішення  питання  надання  коштів  з  місцевого  бюджету  на пільгове забезпечення медикаментами.