Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО в лікувально-профілактичних установах області за результатами І кварталу 2018 року

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО
в лікувально-профілактичних установах області за результатами І кварталу 2018 року

Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації розроблена дорожня карта медичної реабілітації учасників АТО, у якій зазначено маршрут пацієнта, алгоритм надання медичної та медико-психологічної допомоги учасникам АТО, перелік лікувально-профілактичних установ (далі – ЛПУ) з адресами та контактними телефонами.

Протягом І кварталу 2018 року амбулаторно-поліклінічними установами області охоплено профілактичними медичними оглядами 26,8 % від загальної кількості взятих на диспансерний облік учасників АТО.

За результатами проведеної диспансеризації учасникам АТО за медичними показаннями оформляються довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о), а також визначається потреба у медичній, фізичній та психологічній допомозі.

Протягом зазначеного звітного періоду 2018 року в ЛПУ області видано довідок для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. 070/о) – 174 та оформлено санаторно-курортних карт (ф. 072/о) – 7.

Медична реабілітація забезпечується в ЛПУ третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Для забезпечення ветеранів війни та учасників АТО стаціонарною медичною допомогою в лікувальних установах області створена мережа спеціалізованих ліжок – ветеранські палати, кількість яких збільшилась порівняно із попереднім роком і нараховує 290 палат підвищеної комфортності. Загальний ліжковий фонд ветеранських палат становить 771 ліжко.

Протягом І кварталу 2018 року в ЛПУ області зареєстровано 1 017 звернень за медичною допомогою від учасників АТО, у тому числі проведено 463 курси стаціонарного лікування.

Комунальний заклад „Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни” Черкаської обласної ради, у тому числі Центр реабілітації учасників АТО, прийняв на медичну реабілітацію протягом зазначеного звітного періоду 2018 року 337 учасників АТО.

У відділенні відновного лікування на базі комунального закладу „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” протягом І кварталу 2018 року проліковано 25 учасників АТО.

Всі наявні спеціалісти психологічної служби медичних установ області підготовлені та надають психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО у повному обсязі згідно з їх потребою та за їх усвідомленою згодою. Протягом трьох місяців 2018 року згідно зі звітами медичних установ фактично надано психологічну допомогу 582 учасникам АТО, у тому числі амбулаторно – 261 особі.

Протягом звітного періоду 2018 року в умовах комунального закладу „Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради” було оглянуто 49 осіб, які є учасниками АТО. Всім вищезазначеним особам встановлено відсотки втрати працездатності та 42 – визнано інвалідами.

За І квартал 2018 року за кошти місцевого бюджету забезпечені пільговим зубопротезуванням 76 учасників АТО на суму 106,7 тис. грн (у 2017 році забезпечені пільговим зубопротезуванням – 397 осіб на суму 512,9 тис. грн та слухопротезовано 1 учасника АТО на суму 3 тис. грн,  у 2016 році забезпечені пільговим зубопротезуванням – 289 осіб на суму 336,5 тис. грн та 1 учасника АТО слухопротезовано на загальну суму 4,0 тис. грн, протягом 2015 року зубопротезовано – 18 осіб та забезпечено протезуванням органів зору – 1 особу).

Особам зазначеної категорії, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до стандартів сфери охорони здоров’я.