Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО в лікувально-профілактичних установах області за результатами 6 місяців 2018 року

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

Алгоритм проведення медичного обстеження, надання медичної допомоги та медико-психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції в умовах медичних установ області відпрацьований у вигляді Дорожньої карти медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових структур області (далі – Дорожня карта), що брали участь у антитерористичної операції, яка розміщена на офіційному сайті Управління (www.zdrav.ck.ua) у лінці „Медична допомога учасникам АТО“. У Дорожній карті зазначено маршрут пацієнта, алгоритм надання медичної та медико-психологічної допомоги учасникам АТО, перелік лікувально-профілактичних установ (далі – ЛПУ) з адресами та контактними телефонами.

Протягом 6 місяців 2018 року амбулаторно-поліклінічними установами області охоплено профілактичними медичними оглядами 60% від загальної кількості взятих на диспансерний облік учасників АТО.

За результатами проведеної диспансеризації учасникам АТО за медичними показаннями оформляються довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о), а також визначається потреба у медичній, фізичній та психологічній допомозі.

Протягом зазначеного звітного періоду 2018 року в ЛПУ області видано довідок для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. 070/о) – 343 та оформлено санаторно-курортних карт (ф. 072/о) – 50.

Медична реабілітація забезпечується в ЛПУ третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Для забезпечення ветеранів війни та учасників АТО стаціонарною медичною допомогою в лікувальних установах області створена мережа спеціалізованих ліжок – ветеранські палати, кількість яких збільшилась порівняно із попереднім роком і нараховує 290 палат підвищеної комфортності. Загальний ліжковий фонд ветеранських палат становить 771 ліжко.

Протягом 6 місяців 2018 року в ЛПУ області зареєстровано 2 518 звернень
за медичною допомогою від учасників АТО, у тому числі проведено 1 156 курси стаціонарного лікування, з яких в Центрі реабілітації учасників АТО на базі комунального закладу „Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни Черкаської обласної ради“ медичну реабілітацію отримали 611 учасників АТО та у відділенні відновного лікування на базі комунального закладу „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради“ – 43 учасника АТО.

З метою надання психологічної допомоги учасникам АТО штатні нормативи психологів установ охорони здоров’я області, в яких надається медична допомога та здійснюється реабілітація демобілізованих військовослужбовців, приведені у відповідність до потреби та можливості установ. Всі наявні спеціалісти психологічної служби медичних установ області підготовлені та надають психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО у повному обсязі згідно з їх потребою та за їх усвідомленою згодою. Протягом шести місяців 2018 року згідно зі звітами медичних установ фактично надано психологічну допомогу 1 110 учасникам АТО, у тому числі амбулаторно – 443 особам.

Протягом звітного періоду 2018 року в умовах комунального закладу „Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради” було оглянуто 109 осіб, які є учасниками АТО. Всім вищезазначеним особам встановлено відсотки втрати працездатності та 96 – визнано інвалідами.

За І півріччя 2018 року за кошти місцевого бюджету забезпечені пільговим зубопротезуванням 125 учасників АТО на суму 184,6 тис. грн.

Особам зазначеної категорії, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до стандартів сфери охорони здоров’я.