Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО в лікувально-профілактичних установах області за результатами 9 місяців 2018 року

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

     Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації розроблена дорожня карта медичної реабілітації учасників АТО, у якій зазначено: маршрут пацієнта, алгоритм надання медичної та медико-психологічної допомоги учасникам АТО, а також перелік лікувальнопрофілактичних установ (далі – ЛПУ) з адресами та контактними телефонами.

     Протягом 9 місяців 2018 року амбулаторно-поліклінічними установами області охоплено профілактичними медичними оглядами 82,6% від загальної кількості взятих на диспансерний облік учасників АТО.

     За результатами проведеної диспансеризації учасникам АТО за медичними показаннями оформляються довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о), а також призначається потреба у медичній, фізичній та психологічній допомозі.

     Протягом зазначеного звітного періоду 2018 року в ЛПУ області видано довідок для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. 070/о) – 544 та оформлено санаторно-курортних карт (ф. 072/о) – 207.

     Медична реабілітація забезпечується в ЛПУ третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Для забезпечення ветеранів війни та учасників АТО стаціонарною медичною допомогою в лікувальних установах області створена мережа спеціалізованих ліжок – ветеранські палати, кількість яких збільшилась порівняно із попереднім роком і нараховує 290 палат підвищеної комфортності. Загальний ліжковий фонд ветеранських палат становить 771 ліжко. Протягом 9 місяців 2018 року в ЛПУ області зареєстровано 4 644 звернень за медичною допомогою від учасників АТО, зокрема, проведено 1 804 курси стаціонарного лікування. Комунальний заклад „Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни” Черкаської обласної ради, у тому числі Центр реабілітації учасників АТО, прийняв на медичну реабілітацію протягом зазначеного звітного періоду 2018 року 1 128 учасників АТО.

     У відділенні відновного лікування на базі комунального закладу „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” лікувалися 86 учасників АТО.

     Протягом 9 місяців 2018 року більшість спеціалістів психологічної служби медичних установ області підготовлені та надають психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО у повному обсязі згідно з потребою та усвідомленою згодою.

     Протягом 9 місяців 2018 року покликаючись на звіти медичних установ надано психологічну допомогу 1 732 учасникам АТО, зокрема, амбулаторно – 644 особам.

     Протягом звітного періоду 2018 року в умовах комунального закладу „Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради” обстежилися 163 особи, які є учасниками АТО. Усім вище зазначеним особам встановили відсотки втрати працездатності; 146 – бійці з інвалідністю.

     За результатами ІІІ кварталів 2018 року завдяки коштам місцевого бюджету 185 осіб забезпечені пільговим зубопротезуванням на суму 294,1 тис. грн. (порівняно з 2017 роком забезпечені пільговим зубопротезуванням – 397 осіб на суму 512,9 тис. грн.; слухопротезовано 1 учасника АТО на суму 3 тис. грн. У 2016 році забезпечені пільговим зубопротезуванням – 289 осіб на суму 336,5 тис. грн та 1 учасника АТО слухопротезовано на загальну суму 4 тис. грн.

     Особам зазначеної категорії, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до стандартів сфери охорони здоров’я.