Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО в лікувально-профілактичних установах області за результатами 2018 року
Управлінням охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації розроблена дорожня карта медичної реабілітації учасників АТО, у якій зазначено маршрут пацієнта, алгоритм надання медичної та медико-психологічної допомоги учасникам АТО, перелік лікувально-профілактичних установ (далі – ЛПУ) з адресами та контактними телефонами.
Протягом 2018 року амбулаторно-поліклінічними установами області охоплено профілактичними медичними оглядами 89,4% від загальної кількості взятих на облік учасників АТО.
За результатами проведених оглядів учасникам АТО за медичними показаннями оформляються довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о), а також визначається потреба у медичній, фізичній та психологічній допомозі.
Протягом звітного періоду 2018 року в ЛПУ області видано довідок для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. 070/о) – 714 та оформлено санаторно-курортних карт (ф. 072/о) – 320.
Медична реабілітація забезпечується в ЛПУ третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Для забезпечення ветеранів війни та учасників АТО стаціонарною медичною допомогою в лікувальних установах області створена мережа спеціалізованих ліжок – ветеранські палати, кількість яких збільшилась порівняно із попереднім роком і нараховує 290 палат підвищеної комфортності. Загальний ліжковий фонд ветеранських палат становив у 2018 році 771 ліжко.
Протягом 2018 року в ЛПУ області зареєстровано 6 714 звернень за медичною допомогою від учасників АТО, зокрема проведено 2 205 курси стаціонарного лікування.
Комунальне некомерційне підприємство „Черкаський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни” Черкаської обласної ради, зокрема Центр реабілітації учасників АТО, прийняв на медичну реабілітацію протягом 2018 року 1 366 учасників АТО.
У відділенні відновного лікування на базі комунального некомерційного підприємства „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради” протягом 2018 року проліковано 108 учасників АТО.
Всі наявні спеціалісти психологічної служби медичних установ області підготовлені та надають психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО у повному обсязі згідно з їх потребою та за їх усвідомленою згодою. Протягом 2018 року згідно зі звітами медичних установ фактично надано психологічну допомогу 2 142 учасникам АТО, зокрема амбулаторно – 757 особам.
Протягом звітного періоду 2018 року в умовах комунального закладу „Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради” оглянуто 195 осіб, які є учасниками АТО. Всім вищезазначеним особам встановлено відсотки втрати працездатності та 178 – визнано інвалідами.
За результатами 2018 року за кошти місцевого бюджету забезпечено пільговим зубопротезуванням 255 осіб із числа учасників АТО на загальну суму 436,37 тис. грн та безкоштовно слухопротезовано 1 учасника АТО на суму 3,7 тис. грн.
Особам зазначеної категорії, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до стандартів сфери охорони здоров’я.
Прес-служба УОЗ ОДА