Про стан надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО в лікувально-профілактичних установах області за результатами І кварталу 2019 року

Повідомлення про помилку

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/oblzdrav/www/includes/common.inc).

 

Протягом І кварталу 2019 року амбулаторно-поліклінічними установами області охоплено профілактичними медичними оглядами 21,3% від загальної кількості взятих на диспансерний облік учасників АТО.

За результатами проведеної диспансеризації учасникам АТО за медичними показаннями оформляються довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма № 070/о), а також визначається потреба у медичній, фізичній та психологічній допомозі.

Протягом звітного періоду 2019 року в ЛПУ області видано довідок для отримання путівки на санаторно-курортне лікування (ф. 070/о) – 128 та оформлено санаторно-курортних карт (ф. 072/о) – 43.

Медична реабілітація забезпечується в ЛПУ третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Для забезпечення ветеранів війни та учасників АТО стаціонарною медичною допомогою в лікувальних установах області створена мережа спеціалізованих ліжок – ветеранські палати, кількість яких становить 253 палати підвищеної комфортності. Станом на 01.04.2019 загальний ліжковий фонд ветеранських палат на базі медичних установ області становить 671 ліжко.

Протягом І кварталу 2019 року в ЛПУ області зареєстровано 1 407 звернень за медичною допомогою від учасників АТО, зокрема проведено 528 курси стаціонарного лікування.

Центр реабілітації учасників АТО на базі комунального некомерційного підприємства „Черкаський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Черкаської обласної ради“ прийняв на медичну реабілітацію протягом І кварталу 2019 року 357 учасників АТО.

У відділенні відновного лікування на базі комунального некомерційного підприємства „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради“ протягом звітного періоду поточного року проліковано 12 учасників АТО.

Всі наявні спеціалісти психологічної служби медичних установ області підготовлені та надають психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям – учасникам АТО у повному обсязі згідно з їх потребою та за їх усвідомленою згодою. Протягом І кварталу 2019 року згідно зі звітами медичних установ фактично надано психологічну допомогу 436 учасникам АТО, зокрема амбулаторно – 161 особі.

Протягом січня-березня 2019 року в умовах комунального закладу „Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради” оглянуто 24 осіб, які є учасниками АТО. Всіх вищезазначених осіб визнано інвалідами та встановлено відсотки втрати працездатності.

Станом на 01.04.2019 згідно з заключними актами медичних оглядів учасників АТО та демобілізованих із зони АТО за кошти місцевого бюджету забезпечені пільговим зубопротезуванням 45 осіб на суму 87,28 тис. грн.

Особам зазначеної категорії, які звернулися за медичною допомогою до лікувальних установ, допомога надається безвідмовно, своєчасно, безоплатно та відповідно до стандартів сфери охорони здоров’я.