Питання надання психіатричної допомоги

       28 листопада 2019 року в КНП «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер Черкаської обласної ради» відбулась робоча нарада психіатрів.

       Під час засідання міськрайпсихіатри, сімейні лікарі та наркологи прозвітували про діяльність психіатричної служби за 2019 рік.

       Головний позаштатний психіатр Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Гаркавий поінформував присутніх щодо актуальних питань організації психіатричної допомоги.

       Завідувачем ОМКВ КНП «ЧОПНД» Руденко В. М. було надано вказівки щодо заповнення форми звітності № 10; пояснено алгоритм надання інформації під час попереднього та основного звіту; порушено питання достовірності у разі здачі річних рапортів.

       Про організаційні аспекти роботи психіатрів з дітьми доповів головний позаштатний дитячий психіатр Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністраціїДмитро Гавриленко.

       Зокрема, у ході наради було представлено нові надходження літератури з актуальних питань, які фахівці обговорювали на засідання.

       Кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії, психотерапії, наркології ДМУ Євген Денисов ознайомив лікарів зі специфікою лікування депресивних розладів; закцентував увагу присутніх на основних аспектах моно- та комбінованої терапії. «Депресивні та тривожні розлади – одні з найбільш поширених станів, з якими пацієнти звертаються до лікарів загальної практики. Згідно з даними епідеміологічних досліджень, майже у кожного п’ятого фахівці діагностують тривожний чи депресивний розлад. Ці психічні порушення частіше наявні в осіб з фізичними захворюваннями, ніж у загальній популяції соматично здорових людей», – зазначив Євген Денисов.За його словами, у більшості випадків лікарі первинної ланки не ідентифікують депресію у пацієнтів. Результати досліджень засвідчують, що спеціалісти «пропускають» проблеми психічного здоров’я у 20-80% випадків.

 

Прес-служба УОЗ ОДА