Розвиток медсестринства в Україні

За інформацією Міністерства охорони здоров’я трансформувати і розвивати напрямок медсестринства буде Державна установа «Центр розвитку медсестринства МОЗ України», яку створили влітку 2019 року.

Які зміни очікують на медсестер і медбратів:

  • збільшення практичної підготовки на додипломному етапі освіти. Перший етап змін – значне збільшення обов’язкової практичної підготовки, щоби фахівці після навчання почувалися впевнено і могли виконувати необхідні функції.
  • вища освіта та наукові ступені за спеціальністю «Медсестринство». Лише в Україні і деяких пострадянських країнах медсестри не мають вищої освіти.
  • безперервний професійний розвиток, коли фахівці підвищують свою кваліфікацію не від атестації до атестації і часто лише формально, а навчаються постійно. Цьогоріч таку систему вже ввели для лікарів.
  • посилення ролі медичної сестри і медичного брата через розширення повноважень. У більшості країн світу до обов’язків медсестер і медбратів входить значний обсяг роботи, яку в наших медзакладах виконують виключно лікарі.
  • професійний стандарт. Чіткі правила, за якими працюватимуть медсестри і медбрати, розроблятимуться спільно з Мінінстерством соціальної політики України.
  • сертифікація. Медсестри і медбрати матимуть можливість отримати сертифікат, розширити свої повноваження і, відповідно, претендувати на підвищення зарплат.

Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адмінстрації затвердило план заходів „Рік медсестринства в Черкаській області 2020“ з метою реалізації сучасної моделі медсестринства, підвищення ролі медичних сестер і братів в системі охорони здоров’я, розвитку лідерства в медсестринстві.