Сезон кліщів: як вберегтися

       Сезон кліщів триває, тож треба бути максимально обережними, щоб уникнути укусу кліща. Небезпека полягає в тому, що кожен 10 кліщ в Україні заражений Лайм-бореліозом. Окрім цього, кліщі переносять й вірус кліщового енцефаліту, що викликає запалення мозку. Провокує недуги серця, суглобів, шкіри. Ризик зараження інфекцією від укусу кліща зростає залежно від того, наскільки довго комаха перебуватиме в контакті з людиною.

       Ознаки хвороби Лайма в людини можуть з’явитись як через 3 дні, так і через 3 місяці після укусу кліща. Основною ознакою захворювання є мігруюча червона пляма (всередині білого кольору, зовні – червоне кільце) на місці укусу. Недуга виліковна, головне – вчасно звернутись до лікаря.

       Кліщів слід остерігатись, адже вони трапляються й біля житлових будинків. Вони живуть у високій траві та листі під деревами; реагують на тепло людини. Кліщ присмоктується не одразу, адже шукає на тілі людини те місце, де близько до шкіри проходять судини.

       Щоб не постраждати від укусу кліща, слід ходити по стежках, а не по траві та крізь хащі; користуватись кремами-репелентами для відлякування кліщів; періодично оглядати один одного.

       Якщо ж ви все ж помітили на собі кліща, то його слід обережно видалити пінцетом чи ниткою з петлею: захопити комаху якомога ближче до шкіри та повільно висмикнути її. У жодному разі не стискайте кліща та не робіть кругових рухів, щоб голова комахи не відірвалась і не залишилась під шкірою. Після видалення кліща місце укусу треба обробити йодом чи будь-яким спиртовим розчином.

       Після укусу кліща треба слідкувати за своїм самопочуттям протягом 2 тижнів. Якщо ж починають з’являтись такі симптоми як підвищення температури тіла, головний біль, ломота в суглобах – негайно зверніться до лікаря, не займайтесь самолікуванням.

                                                                

Пресслужба УОЗ ОДА