Щеплення вбережуть вашу дитину від хвороб: Черкаський ЦГЗ сприяє позитивному сприйняттю вакцинації серед батьків

«Ти не вбережеш свою дитину від невдалого татуювання. Але від гепатиту В – можеш завдяки вакцинації» – інформаційні матеріали такого змісту з’явилися в лікувально-профілактичних закладах Черкас.

20 липня представники Черкаського обласного центру громадського здоров’я розповсюдили в кабінетах щеплень міських лікувально-профілактичних закладів постери та наклейки про необхідність вакцинації дітей. Зустрічі з медичними працівниками та пацієнтами пройшли у п’ятому, першому та другому черкаських міських центрах ПМСД, а також у міській дитячій лікарні.

Батьки дітей, які пропустили щеплення за календарем вакцинації, отримали папку здоров’я з Національним календарем профілактичних щеплень. У цьому конверті вони зможуть зберігати медичну картку дитини та рекомендації лікаря.

Такий пакет інформаційних матеріалів розроблений Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у співпраці з МОЗ України за підтримки USAID.

Окрім того, пацієнти черкаських закладів отримали інформаційні буклети обласного центру громадського здоров’я про важливість захисту дітей від небезпечних хвороб завдяки щепленням.

Ці матеріали допомагають показати черкащанам, що вакцинація – це позитивна, сучасна та легка у виконанні практика.

Медичні працівники та батьки в закладах висловили побажання, аби інформаційні матеріали МОЗ України були урізноманітнені. Приміром, маленькі пацієнти могли б отримувати у кабінетах щеплення заохочувальні наклейки чи прапорці з написом «Я вакцинований!», що б сприяло позитивному сприйняттю щеплень серед батьків і дітей.   

Наразі Черкаський ЦГЗ продовжує розповсюдження інформаційних матеріалів у лікувально-профілактичних закладах районів, аби охопити роз’яснювальною роботою якомога більше черкащан.

Пресслужба Черкаського ЦГЗ