Що робити, якщо підліток вживає наркотики?

Наркоманія – важке захворювання, яке розвивається внаслідок хворобливої пристрасті до будь-якої наркотичної речовини; супроводжується фізичною та психічною залежністю від наркотику. Часто до вживання наркотиків підлітка спонукає бажання спробувати, зазвичай, після порад чи вмовляння когось зі знайомих.

Важливо якнайшвидше помітити, що ваша дитина вживає наркотики, адже це впливає й на зміну поведінкових ознак підлітка:

 • раптові та регулярні зміни настрою (від радості й жвавості, до замкненості й похмурості);
 • брехливість, таємничість;
 • незвична дратівливість і агресивність;
 • втрата інтересу до своїх захоплень, школи тощо;
 • часті пропуски занять у школі;
 • погіршення пам’яті та уваги;
 • схильність до скоєння правопорушень.

Як допомогти вашій дитині?

 1. Не сперечайтесь з дитиною, якщо вона прийшла в стані наркотичного сп’яніння. Дочекайтеся, коли вона протверезіє та заспокоїться й тоді поговоріть з нею.
 2. Спробуйте зрозуміти істинні причини, які підштовхнули вашу дитину до вживання наркотиків і дійте в напрямку усунення цих причин.
 3. Дайте дитині зрозуміти, що, хоч вам і не подобається те, що вона робить, ви все одно любите її та надасте їй всю необхідну для її здоров’я та безпеки підтримку.
 4. Проводьте більше часу зі своєю дитиною не тільки перед телевізором, а й у тих місцях, де вона любить бувати. Спробуйте зрозуміти, чим її приваблює це місце, адже тоді ви зможете запропонувати їй і інші способи проведення часу.
 5. Підтримуйте контакти з тими батьками, які також дійсно хочуть допомогти своїм дітям, що вживають наркотики.
 6. Спробуйте встановити, який саме наркотик вживає ваша дитина.
 7. Ознайомтеся з тими службами у вашій місцевості, які надають допомогу й лікування споживачам наркотиків, не соромтесь звертатись до них у разі необхідності.

Пам’ятайте, наркотична залежність виліковна! Чим раніше проблему буде виявлено й розглянуто, тим більше шансів надати дієву допомогу вашій дитині!                                      

Пресслужба УОЗ ОДА