Спортивний спосіб життя? На здоров’я!

       Мати міцне здоров’я, бути гарним, гнучким і сильним у будь-якому віці – мрія багатьох. Недаремно багато людей якщо не бігають, то катаються на ковзанах, грають у теніс, займаються йогою або танцями.

       Сьогодні модно бути спортивним і це чудово!

                    ЧОМУ?

       Спортивний = Здоровий

Правильні заняття фізичною культурою покращують роботу всіх органів і систем; ми стаємо здоровішими та міцнішими.

       Спортивний = «У формі»

За допомогою фізичних вправ розвиваються такі якості як сила, швидкість реакції та витривалість.

       Спортивний = Молодий

Люди, які займаються фізкультурою, і зовні, і за своїми функціональними показниками молодші за тих, хто веде малорухливий спосіб життя.

       Спортивний = Життєрадісний

Фізичні вправи збільшують запас життєвих сил, покращують загальне самопочуття та настрій.

          Абетка оздоровчого тренування

          Правило 3-х «П»:

       1 – починаємо Поступово.

За один день набути спортивної форми ще нікому не вдавалось. Не треба намагатися стрибнути вище голови. Об’єм, інтенсивність і тривалість фізичного навантаження збільшується поступово, з урахуванням фізіологічного стану організму. З часом, при підвищенні тренованості, спочатку збільшуйте тривалість занять і тільки потім їх інтенсивність і частоту.

       2 – виконуємо Постійно.

Фізичною культурою займайтесь все життя, не допускаючи тривалих перерв. Оптимальна частота – 3-4 рази на тиждень. З часом, ви перейдете до щоденних тренувань. Заняття 1-2 рази на тиждень малоефективні, а епізодичні навантаження в якості оздоровлення даремні.

       3 – робимо Правильно.

Протягом доби існує три підйоми фізичної активності: 5-8 годин, 10-12 годин, 16-20 годин. В ці години тренування будуть більш ефективні. Найкраще займатися перед сніданком або через дві години після їжі. В початок і кінець тренування включають дихальні вправи та розтяжки. Основна частина заняття – це вправи на розвиток швидкості, сили, витривалості, гнучкості та спритності. Ефективними є аеробні вправи на великі групи м’язів (ходьба, біг, плавання, скакалка, велосипед, аеробіка).

       Не перестарайтеся! Займайтесь із задоволенням, не допускаючи надмірної втоми. Їсти чи пити можна через 30-40 хвилин після занять. Починати займатися краще під керівництвом досвідченого інструктора.

 

Прес-служба УОЗ ОДА