Святковий захід «День громадського здоров’я»

       З 6 по 13 квітня 2019 року в м. Черкаси проводиться Тиждень громадського здоров’я.

       У центрі уваги громадського здоров’я є поліпшення здоров’я та якості життя шляхом профілактики й лікування захворювань та інших фізичних і психічних станів.

       Так, вперше в Черкасах 7 квітня, під егідою обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, в Долині троянд відбувся святковий захід «День громадського здоров’я», метою якого було привернути громадську увагу до проблем і питань охорони здоров’я населення. Це дуже важливий захід, адже громадське здоров’я полягає в попередженні захворювань, збільшенні тривалості життя та зміцненні здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства, а отже, стосується всіх і кожного.

       Організатори свята – Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради.

       Для проведення заходу «День громадського здоров’я», метою якого була пропаганда здорового способу життя, свої зусилля об’єднали представники багатьох закладів та організацій:

- Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації;

-   Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;

-   Національний олімпійський комітет;

-  Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву Черкаської обласної ради;

-  Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради;

-  Черкаський міський будинок культури імені Івана Кулика;

-  «Дирекція парків»;

-  «Черкасиводоканал».

       Святковий захід розпочався з урочистого внесення прапорів України, області, міста в кортежі велосипедистів комплексної дитячої юнацької спортивної школи № 2 міської ради та спортсменів-бігунів спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Черкаської обласної ради. Його було урізноманітнено концертною програмою, виступами творчих колективів, показовими виступами спортсменів, майстер-класами з декоративно-ужиткового мистецтва, спортивно-ігровою програмою, командним квестом «Здоров’я». До квесту було залучено 11 профільних інформаційних станцій-локацій:

1. «Захист від інфекцій» КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради;

2. «Профілактика здоров’я» відділу імунопрофілактики КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради;

3. «Дізнайся про своє здоров’я більше». «Подбай про своє здоров’я» Черкаська благодійна організація ЛЖВС «Від серця до серця»;

4. «Спортивний спосіб життя». Відділення ЛФК та спортивної медицини КЗ «Черкаська обласна лікарня»;

5. «Психологія здоров’я». Черкаська громадська організація «Точка опори»;

6. «Спортивне здоров’я». Черкаська обласна федерація окінавського годзю-рю карате-до і рюкю кобудо Джундокан;

7. «Продукція для здоров’я». «Медхаус»;

8. «Йога для всіх». Міжнародна громадська організація «Йога в повсякденному житті»;

9. «Молодь та здоров’я». Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр.

10. «Світоч». Універсальна книгарня ТОВ «Фірма «Світоч»;

11. «Вода – це здорове життя». КП «Черкаси водоканал».

       Учасниками цікавої та пізнавальної квест-програми «Здоров’я» були команди учнів 7-10 класів 8 загальноосвітніх шкіл м. Черкаси, позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» департаменту освіти та гуманітарної політики, спортсмени гуртка національного спортивного хортингу «Стимул» центру дитячої та юнацької творчості та двох комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради – морське багатоборство та тріатлон.

       Проведений святковий захід був спрямований на профілактику, зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості активного та працездатного віку, заохочення та пропаганду здорового способу життя. Все це – основна мета акцій, заходів, квестів свята. Численні інформаційні матеріали, виступи та коментарі фахівців, профільні інформаційні станції- локації дали можливість учасникам свята дізнатися більше корисної інформації з питань здоров’я, отримати нові знання, що стане поштовхом до ведення здорового та активного життя.

       В заході брали участь близько 4 тис. осіб.

 

Прес-служба УОЗ ОДА