Тренінг для фахівців з комунікації регіональних центрів громадського здоров’я

       08-09 серпня 2019 року в ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», м. Київ, відбувся тренінг для фахівців з комунікації регіональних центрів громадського здоров’я.

       На заході було озвучено основну мету створення регіональних центрів громадського здоров’я, узгодження стратегічних цілей між національним і регіональним рівнем; представлено модель системи громадського здоров’я, базові послуги по громадському здоров’ю, плани на 2019-2020 рік.

       У ході тренінгу було обговорено поведінкові та біологічні фактори ризику та промоції здорового харчування й фізичної активності, детермінанти здоров’я, категорії та фактори ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) (нездорова модель харчування), питання профілактики НІЗ через корегування способу життя, попередження фактору ризику НІЗ; зосереджено увагу на харчуванні дорослих і дітей (метод «Тарілки здорового харчування»), фізичній активності для населення (правила проведення тренувань, приклади інтервальних кардіотренувань).

       Учасників заходу було ознайомлено з медіа кампаніями з контролю над тютюном: підвищення обізнаності та адвокація законодавчих змін, порядком денним до зменшення активності куріння, планом медіа-адвокацій, типами та базою медіа, питанням обізнаності про шкоду тютюну; наголошено на важливості та ефективності інформаційних кампаній, різниці між медіа-адвокаційними та інформаційними (соцмаркетинг) кампаніями; надано рекомендації з приводу контенту.

       На тренінгу було проаналізовано висвітлення в мас-медіа питань щодо проведення профілактичних щеплень і несприятливих подій після імунізації, питання одночасного введення вакцин (можливе поєднання препаратів для щеплення, побічні реакції на вакцини); розвінчано вакцинальні міфи.

       Учасники заходу мали можливість ознайомитись з методами профілактики, діагностики та нових методів лікування туберкульозу, міфами та доказовою медициною, фактами про туберкульоз у світі та в Україні, впливом ключових факторів ризику ТБ, стратегічно важливими документами щодо подолання туберкульозу в світі та в Україні, Стратегією ліквідації туберкульозу та Планом боротьби з туберкульозом 2016-2020 рр.; обговорено шлях пацієнта від інфікування до захворювання, міфи про туберкульоз.

       На тренінгу було проаналізовано як зупинити епідемію ВІЛ: кейси інформаційних кампаній, стратегічне партнерство: кампанія з промоції сімейного лікаря; озвучено питання реагування на ургентні ситуації; розглянуто питання взаємодії між комунікацією на національному та регіональному рівнях.

       Тренінг охопив питання антикризового піару та його правил; було озвучено формати матеріалів і подій для ЗМІ; розглянуто тему: «Новини: як писати так, щоб їх розміщали ЗМІ»; зосереджено увагу на соціальних мережах: секрети створення якісного контенту.

 

Прес-служба УОЗ ОДА