Тренінг для набувачів субгранту за проектом розвитку регіональних систем громадського здоров’я

       05-06 вересня 2019 року в конференц-залі ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», м. Київ, відбувся тренінг для набувачів субгранту за проектом розвитку регіональних систем громадського здоров’я.

       Учасники тренінгу мали можливість ознайомитись з питанням розбудови системи громадського здоров’я в Україні, місцем і роллю регіональних центрів громадського здоров’я, зокрема, з вимогами донора до впровадження проекту; було розглянуто питання моніторингу і оцінки у сфері громадського здоров’я, програмне звітування за проектом, картування інформаційних потоків у регіоні.

       У ході тренінгу було представлено досвід Рівненської області: план переходу та інтеграції структури центру; Херсонської області: взаємодія з облрадою та обласною державною адміністрацією – рішення; Кіровоградської області: підготовка до передачі цілісно-майнового комплексу, структура та зміст техніко-економічного обґрунтування; Львівської області: план інтеграції бюджету та персоналу центру, навчальні заходи; м. Київ: план переходу та пакет рішень щодо інтеграції структури, ефективний пошук партнерів та різнорівнева взаємодія; Волинської області: розвиток структури РЦГЗ, інформаційно-комунікаційна діяльність; Запорізької/Луганської областей: оптимізація ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України»; Житомирської області: взаємодія з об’єднаними територіальними громадами.

       Зокрема, перед учасниками тренінгу виступила заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Білоус І.В., яка представила досвід Черкаської області: досягнення та труднощі у створенні Черкаського обласного центру громадського здоров’я.

       Захід охопив питання фінансових аспектів діяльності проекту, проведення закупівель і фінансового звітування за проектом; було проаналізовано нові можливості для розвитку кадрового потенціалу системи громадського здоров’я; обговорено деякі питання планування та використання бюджетних коштів, оплату праці та пільгові пенсії; розглянуто аналіз результатів фінансової діяльності структурних підрозділів РЦГЗ 2018-2019; пояснено структуру фінансового плану та звіту; проаналізовано розробку плану мінімізації юридичних і фінансових ризиків РЦГЗ.

       Учасників тренінгу було долучено до практичних вправ з формування фінансових планів і активної дискусії щодо розбудови системи громадського здоров’я в Україні.

 

Прес-служба УОЗ ОДА