У Департаменті охорони здоров’я розповіли, яке приміщення шукають для хоспісу

Наприкінці серпня на сесії обласної ради депутати ухвалили Програму паліативної допомоги до 2020-го року. Її мета - створення та розвиток системи паліативної допомоги для забезпечення максимально можливої якості життя людей із невиліковною хворобою й обмеженим прогнозом життя. Наразі фахівці вивчають можливість створення відповідного відділення та розглядають кілька варіантів приміщень.

Попри те, що рішення про те, яке саме приміщення буде обладнано під майбутній хоспіс не ухвалене, містом ширяться чутки про те, що для цього проекту обраний один з корпусів санаторію «Сосновий бір». У Департаменті охорони здоров'я Черкаської ОДА повідомляють, що будь-які розмови щодо цього є передчасними та непідтвердженими жодними рішеннями чи документами.

- У Програмі йдеться про те, що для хоспісної допомоги мають бути відремонтовані та облаштовані приміщення онкодиспансеру, - пояснює директор Департаменту Михайло Лобас. – Адже хоспіс буде підрозділом саме цього медичного закладу. Проте, це можуть бути й приміщення, які до часу створення такого відділення будуть передані на баланс онкологічного диспансеру.

Щодо того, яке приміщення буде обране для хоспісу, озвучувати наразі не варто, аби уникнути зайвих розмов та напруженої ситуації в колективах медиків, зауважує Михайло Віталійович.

- Одне я можу сказати напевно: будівлю корпусу № 7 зазначеного санаторію використовувати не будуть і права дітей ніхто не збирається порушувати, нормальні умови для оздоровлення та лікування маленьких черкащан – це один з пріоритетів у нашій роботі, - додав він.

Прикметно, що Управлінням майном комунальної власності обласної ради ініціаторам створення хоспісу були запропоновані десятки приміщень від Червоної Слободи до «дачі Андреєва». Проте, жодне з них на сьогодні так і не обране. Огляд триває.

- Я переконаний, що виїзди комісії для аналізу приміщень під хоспіс не повинні викликати «переляк» у громадськості чи працівників закладів, - коментує автор програми, головний лікар онкодиспансеру Віктор Парамонов.

Розробники програми прогнозують, що остаточне рішення щодо того, яке саме комунальне майно виділять під Програму, буде ухвалене вже наступною каденцією обласної ради.