Увага: ознаки серцевих захворювань

       Захворювання серцево-судинної системи негативно впливають не лише на роботу серця, а й на міцність артерій, швидкість кровообігу та мозкову активність людини.

       Найголовніші причини розвитку серцево-судинних захворювань – неправильне харчування, наявність шкідливих звичок, сидячий спосіб життя, генетичні фактори, регулярний стрес.

              Ознаки серцевих захворювань:

  1. Біль у грудях – це один з найпоширеніших симптомів серцево-судинних захворювань. Біль має стискуючий характер (відчуття вантажу, що тисне на груди). Цей неприємний симптом з’являється не одразу, а вже тоді, коли проблема набуває серйозного характеру. У жодному разі не можна ігнорувати цей симптом, особливо, якщо біль має інтенсивний характер і регулярно повторюється.
  2. Прискорене серцебиття. Частота пульсу може незначною мірою змінюватись впродовж дня. Якщо ж ви протягом тривалого часу відчуваєте прискорений пульс – обов’язково зверніться до лікаря та пройдіть обстеження, адже це може свідчити про наявність розладів серцево-судинної системи та серцеві захворювання.
  3. Біль у животі. Симптомом серцевих захворювань може бути й біль в інших частинах тіла. Наприклад, може здаватись, що різкий пекучий біль виник у шлунку, а насправді болітиме серце.
  4. Блідість шкіри виникає через те, що кров людини, яка страждає на захворювання серцево-судинної системи погано циркулює, а клітини не отримують необхідну кількість кисню.
  5. Відчуття задухи може бути ознакою серцевої недостатності та серцевого нападу.
  6. Біль у руці. Біль, що йде вниз по лівій руці чи віддає в шию найімовірніше пов’язаний з серцем.
  7. Надмірне потовиділення (особливо у стані спокою) може свідчити про ускладнення в роботі серцево-судинної системи або раптовий серцевий напад (спочатку людину кидає в холодний піт, а потім починається надмірне потовиділення).
  8. Набряк щиколоток може бути ознакою серцевої недостатності.
  9. Біль у щелепі чи спині може бути симптомом серцевого нападу.
  10.  Відчуття сильної втоми. Причиною є утруднення циркуляції крові по артеріях, через що клітини не отримують належну кількість кисню. Часто виникає перед серцевим нападом і, зазвичай, турбує жінок. Іноді, відчуття сильної втоми може з’являтись і за декілька тижнів до появи інших ознак серцевих захворювань.

 

Пресслужба УОЗ ОДА