В Україні черговий епідемічний підйом захворюваності на кір

Кір — це гостре інфекційне захворювання, яке викликається вірусом кору і передається повітряно-крапельним шляхом.

Для захворювання характерні симптоми інтоксикації, які супроводжуються гарячкою, катаральними явищами у вигляді кашлю, нежитю, кон’юктивіту          та специфічним висипом на тілі. Кір – небезпечна  хвороба, яка часто дає ускладнення у вигляді пневмоній, бронхітів, отитів.

За 4 місяці поточного року найбільша кількість захворілих на кір зареєстровано    в  Івано-Франківській, Одеській та Київській  областях. Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на  кір  склалась  внаслідок накопичення  значного невакцинованого  прошарку  серед  населення.  Нині  спостерігається  зростання хвороби  у  порівнянні із минулим роком  більше,  ніж  у 20 разів.

Згідно з оперативними даними, в поточному році в Черкаській області зареєстрований 1 випадок  кору у невакцинованої дитини віком 3 роки                   з Маньківського району.

Кір – високо контагіозна інфекція. Сприйнятливісь до кору становить 98%. Хворіють діти і дорослі. Захворюваність на кір в Україні характеризується періодичною циклічністю. За останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках.                   До епідпроцесу кору в регіонах, де  реєструється  захворюваність, залучені організовані колективи – дитячі дошкільні заклади та школи, лікувальні заклади та особи із груп ризику (вагітні, медичні працівники, вихователі). За оцінками фахівців це сприятиме подальшому поширенню інфекції.

Кір належить до, так званих, керованих інфекцій, тобто до тих, які можна попередити шляхом профілактичних щеплень.

Згідно з  Календарем щеплень, вакцинацію проти кору проводять двічі:                  в 12 місяців та 6 років. 

У 2016 році охоплення щепленнями дітей проти кору по області складало, в тому числі:

діти  1 року – 63,6%

6 років – 27,4%

За 4 місяці поточного року показники охоплення щепленнями проти кору, паротиту, краснухи в області становлять:

діти 1 року – 30,1%

діти 6 років – 41,8%

У країнах, де охоплення імунізацією опустилося нижче показника в 95%, можливі великі спалахи.  Україна, в тому числі і наша область у зоні ризику.

Для вакцинації проти кору в Черкаській області застосовується вакцина «Пріорикс». Це комбінована вакцина проти кору, епідемічного паротиту                і краснухи виробництва ГлаксоСміт Кляйн Біололджикалз  С.А., Бельгія. Вакцина сертифікована, зареєстрована в Україні, пройшла всі клінічні випробування,        які показали високу імуногенність і безпечність.

На сьогодні запас вакцини в області складає 17432 дози.

Звертаємось до батьків: Не очікуйте біди – попередьте  її своєчасною імунізацією.

 

Завідувач відділу імунопрофілактики  І. Шуляренко