Всесвітній день без тютюну

     Одним з головних органів у людському організмі є легені. Вони не тільки забезпечують організм киснем, який дає нам енергію, а також виконують ряд інших важливих функцій: служать для амортизації серця, оберігаючи його від ударів; захищають організм від респіраторних інфекцій; служать резервуаром крові в організмі; виконують функцію терморегуляції за рахунок випаровування води з поверхні альвеол в повітря; забезпечують повітряним потоком для створення звуків голосу, тощо.

     Сьогодні мало хто може похвалитись повністю здоровим організмом та, зокрема, легенями, адже кожного дня кожна людина зазнає суттєвого удару від навколишнього середовища і шкідливих звичок.

     За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІД.

     Сьогодні, 31 травня 2021 року, з нагоди Всесвітнього дня без тютюну хочемо ще раз наголосити на важливості відмови від куріння в умовах пандемії COVID-19.

     Серед рекомендацій, як уберегтися від зараження COVID-19, є одна відносно проста і дієва: не торкатися обличчя. Курці знаходяться у зоні підвищеного ризику, оскільки частіше, порівняно з некурцями, торкаються обличчя, беруть до рота сигарети, які дістають з пачки часто брудними руками і т.д. Якщо при цьому курець ще й в масці, то її потрібно зняти, а потім одягти, що також додає ризиків інфікуватися вірусом.

     Куріння, у тому числі і пасивне, – один із основних факторів ризику неінфекційних захворювань (хвороб серцево-судинної системи, органів дихання, онкологічних захворювань та діабету).

     Куріння електронних сигарет та систем для нагрівання тютюну (iQOS, Glo) також уражає легені та ослаблює імунітет, а відтак, збільшує шанси заразитися вірусом та зменшує шанси на легкий перебіг хвороби та швидке одужання.

     Куріння кальяну у компанії людей суттєво збільшує ризики отримати COVID-19, адже саме через кальян передається багато інфекційних та вірусних захворювань.

     Кожна година, день, місяць та рік без сигарет — крок до покращення здоров’я! Кинути курити — важливе рішення і шанс прожити довге життя з меншою шкодою для здоров’я! Відмова від куріння – один із способів захисту від COVID-19.