Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу

      Щорічно, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. У 2020 році цей День припадає на 17 травня. Вперше його було відзначено в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю хворобу. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулась ця трагедія. Згодом, з’явився символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка. Цю стрічку, як символ розуміння СНІДу, було задумано навесні 1991 року.

       Метою Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу є не лише згадування померлих. Головна мета – привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, інформування про фактори ризику інфікування, а також привернення уваги влади та всього суспільства до соціального захисту й психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих.

       У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

       Пам’ятайте, для збереження життя та здоров’я кожного ВІЛ-інфікованого, необхідним є саме ранній початок лікування. Ранній початок антиретровірусної терапії (АРТ) знижує ризик передачі ВІЛ-інфекції та ймовірність виникнення опортуністичних інфекцій, СНІД-індикаторних хвороб у людей, що живуть з ВІЛ.

       На сьогодні, завдяки останнім досягненням у розширенні доступу до АРТ, життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і здоровим. При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям!

 

Пресслужба УОЗ ОДА